REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nokia dementuje: nie będzie naszych produktów na Androidzie

01.07.2010
14:53
REKLAMA
REKLAMA

Spekulacje na temat tego, czy Nokia nie planuje czasem implementacji mobilnego systemu operacyjnego Google’a – Android w swoich smartfonach pojawiały się tu i ówdzie od jakiegoś czasu. Zresztą, podsycał je szef Google’a, Eric Schmidt, który na pytanie: czy Android pojawi się u Nokii odpowiadał enigmatycznie: rozmawialiśmy dosłownie z każdym? Dzisiaj w wywiadzie dla Wall Street Journal, nowy szef działu mobilnego Nokii – Anssi Vanjoki – zdementował te doniesienia mówiąc, że większą wartość dla firmy stanowi rozwój własnych hardware i software.

Przy okazji dowiadujemy się także nieco więcej na temat podziału Symbian – MeeGo, który powodował lawinę nieprzychylnych firmie komentarzy w ostatnich dniach. Dział Mobile Solutions, którego szefem mianowany został Anssi Vanjoki, ma za zadanie zebrać w jednym miejscu rozwój platform Symbian i MeeGo w celu przyspieszenia prac nad nowymi urządzeniami z najwyższej półki.

Jeśli dobrze wczytujemy się w słowa autora tekstu WSJ, Gustava Sandstroma, Symbian ma jednak pozostać platformą do walki z rywalami takimi jak Apple, podczas gdy MeeGo planowany jest jako podstawa innych urządzeń przenośnych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA