REKLAMA

Adobe wydał Flash Player 10.1 dla komórek, ale zapomnij, że go użyjesz

23.06.2010 08.37
Adobe wydał Flash Player 10.1 dla komórek, ale zapomnij, że go użyjesz
REKLAMA
REKLAMA

Adobe wydał wczoraj długo oczekiwaną aktualizację Flash Playera dla urządzeń mobilnych oznaczoną jako 10.1. Wydał to dobre określenie, bo ono wcale nie oznacza, że właściciele smartfonów obsługujących tę interaktywną technologię (czyli wszyscy oprócz posiadaczy iPhone’ów) mogą uaktualnić swoje urządzenia.

Na dziś Flash Player 10.1 dla urządzeń mobilnych może być instalowany jedynie na? systemie Google Android 2.2 (potocznie zwane Froyo). Na dziś Android w wersji 2.2 nie ma nawet jednego procenta na własnym podwórku, gdyż ograniczony jest do nowych wersji Google Nexus One, który – jak wiemy – nie sprzedaje się tak zbyt dobrze. Adobe informuje, że inne platformy, czyli: BlackBerry, Symbian, MeeGo, webOS oraz przyszłe wersje Windows Phone będą obsługiwać nowego Flasha „w przyszłości”. Co to oznacza? Ni mnie ni więcej to, że oczekiwany Flash Player 10.1 dla komórek jest, a jakoby go nie było. Adobe wyraźnie daje do zrozumienia producentom, że to od nich zależy integracja nowej wersji Flasha w swoich platformach.

W informacji prasowej Adobe podkreśla, że nowa wersja Flasha dla urządzeń mobilnych przynosi optymalizację użycia procesora oraz lepsze zarządzanie zasobami baterii (czytaj: mniejsze zużycie). To w linii prostej odpowiedź na zarzuty szefa Apple’a, Steve’a Jobsa, który kilkakrotnie wymieniał właśnie niedociągnięcia w tych dwóch aspektach pracy Flasha, co uniemożliwiało jego integrację w urządzeniach na iOS.

Tyle tylko, że to na razie puste obietnice, gdyż o Flashu 10.1 użytkownicy 99,99% smartfonów obsługujących tę technologię mogą jedynie poczytać.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA