1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

W "Newsweeku" o Facebooku i jego planie

W najnowszym numerze tygodnika „Newsweek Polska” (nr 21/2010), który od dziś, tj. 17 maja, przez tydzień w kioskach na terenie całego kraju znajdziecie kolejny artykuł mojego autorstwa pt. „Facebook? To lubię”. Jego treść opublikuję na łamach Spider’s Web w niedzielę, tj. 23 maja. Tymczasem zapraszam do kiosków lub po e-wydanie.

„Facebook? To lubię” zaczyna się następująco:

Czy mały przycisk może zmienić układ sił w internecie? Liczy na to Mark Zuckerberg, pomysłodawca i właściciel Facebooka. Prywatność? Coś takiego w internecie nie istnieje — cytuje szefa Facebooka jeden z pracowników jego firmy. 26-letni Zuckerberg, najmłodszy miliarder Ameryki, otaczający się wianuszkiem starych wyg Doliny Krzemowej w roli najbliższych doradców, wpadł właśnie na kolejny znakomity pomysł: pozwoli za darmo instalować przycisk „Lubię to” we wszystkich zakątkach sieci. Dzięki niemu ponad 400 milionów użytkowników Facebooka będzie mogło jednym kliknięciem komputerowej myszki budować w sieci historię swoich preferencji. Facebook te dane pozbiera, skataloguje, a następnie zaproponuje użytkownikom to, co na podstawie poprzednich kliknięć z pewnością im się spodoba.

W tekście wykorzystałem zdanie z tekstu Bartka Milewskiego pt. „Czy to rewolucja? Facebook Like”. Dziękuję Sandrze Samos za współpracę przy powstaniu tekstu.

Aby umilić naszym czytelnikom czekanie na publikację tekstu…, prezentujemy kolejną ilustrację Kamila Tatary. Temat: Facebook i jego plan?