1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Rozwiązanie konkursu Spider's Web oraz Niebezpiecznik

Wspólnie z serwisem internetowym Niebezpiecznik zorganizowaliśmy konkurs dla czytelników oraz fanów obu serwisów na Facebooku, w którym do wygrania były dwa pendrive’y marki SanDisk z przyciskiem back-upu danych o wartości 600 zł każdy. Dzisiaj prezentujemy zwycięzców konkursu.

Zanim jednak przedstawimy nowych posiadaczy pendrive’ów SanDisk należą się Wam odpowiedzi na pytania konkursowe. Pytania na temat serwisu Niebezpiecznik, które prezentowane były w serwisie i fanpage’u Spider’s Web były następujące:

1. Niebezpiecznik nie tylko newsy i porady z bezpieczeństwa, ale także szkolenia informatyczne z atakowania i ochrony sieci oraz webaplikacji. Podaj linki  do dwóch postów, w których Ekipa Niebezpiecznika zapraszała do wzięcia udziału w organizowanych przez siebie szkoleniach.

Poprawna odpowiedź:

http://niebezpiecznik.pl/post/google-uczy-hackowania/

http://niebezpiecznik.pl/post/7h-szkolenie-z-metasploita-video/

2. Po jednej z publikacji na Niebezpieczniku, z redakcją serwisu skontaktował się prawnik z pewnej polskiej firmy, któremu „wydawało się”, iż opublikowany post nawołuje do popełnienia przestępstwa. Podaj inicjały prawnika oraz nazwę firmy, dla której pracował.

Poprawna odpowiedź:

-Allegro

-B.W.

3. Chłopaki z Niebezpiecznika słyną ze swojego poczucia humoru. W jednym z postów opisujących wyciek informacji, Niebezpiecznik zmienił oryginalną nazwę firmy w której nastąpił wyciek danych na jej „fonetyczny” odpowiednik, mocno kojarzący się z jedzeniem. Podaj URL do posta zawierającego zmyśloną nazwę firmy.

Poprawna odpowiedź:

http://niebezpiecznik.pl/post/firma-zjem-mieso-i-luki-w-procesie-rekrutacji/

Najszybciej na wszystkie pytania poprawnie (było wcześniej jedno zgłoszenie, ale niestety odpowiedź na jedno z pytań była zła) odpowiedziała Agata Sudoł.

(było wcześniej kilka zgłoszeń, ale niestety odpowiedzi nie były poprawne) był Paweł Blokus.

Serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt ze Spider’s Web w celu podania adresu, na który mamy przesłać nagrodę.

Nagrodami w konkursie były dwa szybkie nośniki danych USB 2.0 – SanDisk Ultra Backup 64GB o wartości 600 zł każdy.

SanDisk Ultra Backup 64GB jest bardzo szybkim nośnikiem danych USB 2.0. Ten Flash drive posiada przycisk automatycznego backupu, dzięki niej Twoje kopie danych będą dostępne po jednym naciśnięciu przycisku. Będziesz mógł zabezpieczyć informacje hasłem oraz 128 bitowym szyfrowaniem sprzętowym AES. SanDisk Ultra Backup 64 GB posiada solidną obudowę z tworzywa sztucznego z chowanym złączem USB.

AKTUALIZACJA: serdecznie przepraszamy za zamieszanie przy ogłoszeniu wyników konkursu. Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że odpowiedź na pierwsze pytanie podane przez Agatę jest niepoprawne. Okazało się, że kilka pierwszych zgłoszeń zawierało niepoprawne odpowiedzi. Poprawna odpowiedź przyszła dopiero 29 maja 2010 r. o godzinie 16:53. Jej autorem był Paweł Blokus.