REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Szef Adobe odpowiada Jobsowi

REKLAMA
REKLAMA

W naprędce zorganizowanym wywiadzie przeprowadzonym przez „Wall Street Journal„, CEO Adobe Shantanu Narayen odniósł się do dzisiejszego otwartego eseju Steve’a Jobsa odnośnie braku technologii Flash na urządzeniach mobilnych Apple’a.

Narayen stwierdził, że Creative Suite jest rozwijana przez Adobe w taki sposób, aby umożliwić działanie na wielu urządzeniach, a ostatnie działania Apple’a przekonują go, że firmie tej po prostu się to nie podoba. Narayen przypominał także, że Apple zaakceptowało w AppStore ponad 100 aplikacji, które wykorzystują oprogramowanie Adobe. Według Narayena decyzja Apple’a postawi teraz wielu deweloperów w trudnej sytuacji, ponieważ będą oni musieli przygotowywać swoje produkty na dwójnasób – na platformę Apple’a i pozostałe.

Odpowiadając na zarzut Jobsa, ze Flash jest w głównej mierze odpowiedzialny za usterki Maków Narayen stwierdził, że problem leży w systemie operacyjnym Apple’a. Nie zgadza się również z zarzutami, że Flash powoduje szybsze wyczerpywanie się zasobów baterii.

Dziennikarz WSJ spytał Shantanu Narayena czy ten ma iPhone’a. Szef Adobe odpowiedział, że ma Nexusa One od Google’a. Na pytanie o iPada Narayen stwierdził, że to dobre urządzenie pierwszej generacji. Dodał jednak, że w kwestii tabletów rynek wkrótce zaleje fala innowacji, a Adobe pracuje przy kilkunastu projektach tabletów innych firm.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA