REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zarabiaj obstawiając sprzedaż iPada

24.03.2010
10:50
REKLAMA
REKLAMA

Miarą sukcesu nowego produktu wprowadzanego na rynek są także zakłady bukmacherskie obstawiające powodzenie bądź jego brak przy debiucie. Premiera iPada już za mniej niż dwa tygodnie i można już obstawiać to, czy Apple sprzeda 1 milion jego egzemplarzy szybciej niż iPhone’a pierwszej generacji.

Na razie na YouWager.com przeważają głosy (72%), że dłużej Apple’owi zajmie osiągnięcie 1 miliona sprzedanych iPadów niż w 2007 r. zajęło sprzedanie milionowego iPhone’a. Przypomnijmy, że bariera 1 mln w przypadku iPhone’a pękła po 74 dniach. Owe 74 dni stały się ostatnio benchmarkiem dla porównania sprzedaży poszczególnych smartfonów. Szczególnie blado w tym porównaniu wypadł pierwszy sygnowany marką Google’a smartfon – Nexus One, który w ciągu pierwszych 74 dni obecności na rynku uzbierał jedynie 135 tys. nabywców. Motorola Droid z kolei nieznacznie pobiła pierwszego iPhone’a.

YouWager.com nie jest chyba dobrze zorientowany w sytuacji, bowiem wcale nie jest wykluczone, że Apple ogłosi sprzedaż milionowego iPada? w dniu premiery. Wprawdzie ponoć po wystrzale zamówień w pierwszych dwóch, trzech dniach od możliwości składania zamówień, dynamika zamówień na iPada znacznie spadła, ale na 2 tygodnie przed 3 kwietnia licznik osiągnął już ćwierć miliona, a historycznie biorąc Apple zawsze był raczej niedoszacowywany niż przestrzeliwany przez zastępy analityków, więc kto wie – może i będzie milion na starcie.

To nie jedyne zakłady na sprzedaż iPada, Jak informuje Bloomberg, największy bukmacher w Irlandii – Paddy Power Plc – płaci 3 do 1, że Apple sprzeda 6 mln sztuk iPada jeszcze w 2010 r. 8 do 1 obstawiana jest sytuacja, w której Apple miałoby nie sprzedać miliona iPadów w 2010 r. Tu z kolei ten pierwszy zakład jest dość optymistyczny?

Przy okazji zakładów bukmacherskich warto zajrzeć na eBaya. Tam aż roi się od propozycji sprzedaży około-iPadowych domen. Widocznie ich sprytni właściciele obstawiają, że iPad okaże się na tyle spektakularnym sukcesem, iż będzie zainteresowanie na domeny dające szansę na spory zarobek. Rekordzistą jest chyba aukcja na trzy domeny: ipaddownload.com, ipaddownloads.com oraz ipaddownloads.net które wyceniane są w pakiecie na 1 milion dolarów.

Widać, że przy okazji zbliżającego się debiutu iPada powoli do życia budzi się nieoficjalny kanał, na którym można pewnie sporo zarobić. Nic nie słychać o polskiej premierze iPada, więc można założyć, że od kwietnia nasz najpopularniejszy serwis aukcyjny Allegro zdominują oferty jego sprzedaży. Ciekawe ile będzie kosztował pierwszy sprzedany na Allegro iPad. To może być bardzo wysoka suma?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA