REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ogłoszenie duszpasterskie 3

08.03.2010
11:30
REKLAMA
REKLAMA

Spider’s Web bierze tygodniowy urlop i wróci do regularnego pisania od 15 marca. W czasie mojej nieobecności na Spider’s Web pojawią się wybrane archiwalne teksty. To z myślą o nowych czytelnikach, których nie mało w ostatnim czasie. Wybrałem kilka lepszych w moim odczuciu, przekrojowych tekstów, które do tej pory się u mnie pojawiły. A że Spider’s Web ma już 2 lata, to i tekstów się sporo nazbierało.

Korzystając z okazji poinformuję również o wynikach eksperymentu na blogu, które wdrożyłem w połowie lutego:

Kanał wpisów

Jak wiecie zdecydowałem się na zamknięcie pełnych wpisów w kanale RSS bloga. Mimo kilku bardziej lub mniej głośnych narzekań RSSowicze nie wywalili mnie ze swoich czytników. Co więcej od połowy lutego średnia liczba osób subskrybujących Spider’s Web wzrosła o kilkaset osób, więc operację uważam za udaną. Kanał wpisów pozostanie więc krótki, także dlatego, że klikalność z kanału na bloga wzrosła o kilkaset procent.

Komentarze Disqus

Wdrożenie nowego systemu komentarzy okazał się strzałem w 10. Nie tylko system Disqus wygląda dużo lepiej co komentarze Bloggera, ale poprzez swoje funkcjonalności zachęca do komentowania. Cieszy mnie bardzo, że coraz częściej moi czytelnicy decydują się na zamieszczanie komentarzy pod wpisem. Mam nadzieję, że ten pozytywny trend będzie kontynuowany.

Widgety

Miałem nosa, że Spider’s Web potrzebuje wsparcia w postaci dobrego „related posts” na stronach poszczególnych postów. Wprawdzie widget startowy szybko usunąłem, bo poddaliście go miażdżącej krytyce, ale widget z zajawkami wizualnymi innych wpisów na podobny temat pod wpisem przyniósł kapitalne rezultaty. W ciągu niecałego miesiąca tzw. wskaźnik odrzuceń zmniejszył się o prawie 40%, co oznacza, że spora liczba użytkowników czytających wpis klika również na inne wpisy na blogu. Zostaje więc na pewno.

Zoptymalizowałem również liczbę widgetów w sidebarze przez co strona nie jest przeładowana i wczytuje się znacznie szybciej niż poprzednio. Bardzo dziękuję za pomoc Adrianowi Pastuszkowi, który poprawił mi działanie paginacji bloga oraz zoptymalizował widget Facebooka.

Przyszłość

A korzystając z tego, że to „ogłoszenia duszpasterskie”, to zrobię malutki „teaser” tego, co wkrótce. Już niedługo Spider’s Web przejdzie spore (gigantyczne rzekłbym nawet) zmiany. Bądźcie uważni.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA