Tech

Wyniki oraz statystyki konkursu na Spider's Web

Konkurs przy wywiadzie z Wiceprezesem firmy Google, Sundarem Pichai’em cieszył się dużym powodzeniem na blogu Spider’s Web. Zlokalizowałem 93 uczestników, którzy poprawnie wykonali zadania konkursowe polegające na umieszczeniu komentarza pod wywiadem oraz poinformowanie o nim w wybranym portalu społecznościowym.

Każdemu z 93 uczestników przydzieliłem numer, który niekoniecznie pokrywał się z numerem zgłoszenia do konkursu. Do losowania zwycięzców użyłem poleconego przez innych blogerów serwisu random.org. Losowałem w kolejności hierarchii nagród – od pierwszej, przez dwie pocieszenia, aż do czwartej specjalnej od Spider’s Web. Szczęśliwcami zostali? O tym za chwilę 🙂

Od poniedziałku, 11 stycznia 2010 r. wpis „Wywiad z wiceprezesem Google’a Sundarem Pichai’em oraz konkurs” zanotował 3285 unikalnych wyświetleń (włącznie z dzisiejszym dniem do godziny 19:35) – najwięcej w historii bloga Spider’s Web. Rekordowa była również liczba komentarzy, która wyniosła 112.

Ku mojemu zaskoczeniu, konkurs cieszył się największym powodzeniem wśród użytkowników serwisu mikroblogowego Blip. Zanotowałem aż 49 konkursowych zgłoszeń właśnie stamtąd. To dla mnie zaskoczenie, ponieważ liczba obserwujących mnie użytkowników na Blipie jest dużo niższa od liczby obserwujących moje konto na Twitterze (aktualnie 193 do 415 na korzyść tego drugiego – stan na 17 stycznia 2010 r.). Konkursowiczów, którzy wybrali Twittera przy promocji wpisu było 29. 10 osób zdecydowało się na zamieszczenie informacji o wywiadzie i konkursie na Facebooku oraz 5 na Flakerze.

Myślę, że te wyniki dobrze obrazują różnice pomiędzy liderem światowego mikroblogingu Twitterem a polskim jego odpowiednikiem (?) – Blipem. Ze względu na dużo mniejszą liczbę użytkowników Blipa, wydaje się on być bardziej „intymny”. Łatwiej jest obserwować tagi bez zapchania kokpitu trylionem informacji. Użytkownicy Blipa chętniej korzystają również z szeregu dodatkowych stron promujących najciekawsze treści – na przykład z serwisu re.blipi.pl, gdzie mój konkurs okupował przez kilka dni pierwsze miejsce (zanotowałem dużą liczbę wejść właśnie z re.blipi.pl).

Czas na wyniki!

Miło mi ogłosić, że zwycięzcą konkursu został? użytkownik z numerem 69.

A jest nim Krzysztof Górny (@resetpl), który zamieścił informację na Twitterze!

Krzysiek wygrywa książkę „Planeta Google” Randalla Strossa oraz zestaw gadżetów od firmy Google’a, w skład który wchodzą: koszulka, smycz, komiks o Google Chrome, wszystko w płóciennej torbie także z logo Google’a.

Nagrody pocieszenia wygrywają: użytkownik z numerem 82 – Sh33run (informacja na Flakerze) oraz użytkownik z numerem 29 – lpezda (informacja na Blipie). Obaj panowie wygrywają zestaw gadżetów od firmy Google’a, w skład który wchodzą: koszulka, smycz, komiks o Google Chrome, wszystko w płóciennej torbie także z logo Google’a.

Nagrodę specjalną od bloga Spider’s Web wygrywa użytkownik z numerem 37 – to b.YISK, który zamieścił informację na Blipie. b.YISK wygrywa wspaniały kalendarz z zaznaczonymi najważniejszymi datami w historii firmy Apple. Dodatkową wartością jest autograf autora kalendarza – Pejota.

Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie serdecznie dziękuję, a zwycięzcom gratuluję. Nagrody zostaną przesłane do Was w najbliższym czasie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst