Tech

Walt Mossberg przesłuchuje Steve'a Jobsa (wideo)

Picture of the author

W ostatnich latach Steve Jobs niezwykle rzadko rozmawiał bezpośrednio z mediami, więc to wydarzenie sporej rangi, choć nieoficjalne. Walt Mossberg miał okazję porozmawiać przez chwilę z Jobsem po środowej konferencji, a jego koleżanka z WSJ – Kara Swisher – nagrała tę rozmowę na kamerę.

Jobs mówi jedno bardzo ważne zdanie, które może rzucić nieco więcej światła na pozycjonowania iPada przez Apple’a: „chodzi przede wszystkim o ekran”. Ponadto szef Apple’a mówi o żywotności baterii – do 140 godzin słuchania plików audio oraz ponad 10 godzin czytania książek oraz o tym, że w Pages na iPad będzie można zapisywać pliki w formacie .doc (co przecież wszyscy doskonale wiemy, więc nie wiem czemu akurat to zdanie wychwycone jest przez sporą liczbę anglojęzycznych źródeł jako bardzo ważne).

Zaskakuje mnie jednak to, że Jobs jest jakiś spięty podczas tej rozmowy. Jego wzrok błądzi po otoczeniu, a sam zachowuje się tak, jakby się czegoś obawiał. To zdecydowanie nie ten sam Jobs, którego znamy ze sceny keynotes.

Oto zapis rozmowy (spokojnie można zacząć oglądać od 2 minuty, bo wcześniej Mossberg nieco przynudza).

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst