Tech

W Newsweeku o Google'u z Google'm. I Microsofcie.

Picture of the author

W najnowszym wydaniu „Newsweeka„, które od dziś przez tydzień w kioskach na terenie całego kraju, znajdziecie dwa teksty mojego autorstwa: artykuł o strategii firmy Google oraz wywiad z wiceprezesem Google’a, Sundarem Pichai’em. Oba teksty opublikuję na Spider’s Web w najbliższą niedzielę, tj. 17 stycznia 2010 r. Zapraszam do kiosków i? na Spider’s Web za niecałe 2 godziny!

Już o 10:15 na Spider’s Web opublikuję jedyny w polskiej sieci wywiad z Wiceprezesem Google’a odpowiedzialnym za rozwój przeglądarki Chrome oraz systemu operacyjnego Chrome – Sundarem Pichai’em. Będzie to pełna wersja wywiadu, który w skróconej formie – choć żadne z pytań i odpowiedzi nie powtarzają się! – dostępny jest w najnowszym wydaniu „Newsweeka„. Przy okazji publikacji wywiadu z Panem Pichai’em na blogu Spider’s Web ogłoszę konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Google Polska oraz sam blog Spider’s Web. Zapraszam serdecznie!

Tak zwany „lead” do artykułu „Chmury za oknem” na temat strategii firmy Google w dzisiejszym „Newsweeku” jest następujący:

W ostatni wtorek Google zaprezentował światu pierwszy sygnowany własną marką smartfon Google Nexus One, w połowie listopada 2009 r. udostępnił informatykom na świecie swój pierwszy system operacyjny Chrome OS, a w grudniu pochwalił się trzecim miejscem na rynku przeglądarek internetowych, zdobytym w ciągu zaledwie jednego roku przez Chrome. To oznacza, że Google dokonał strategicznego wyboru i zdecydował się przeistoczyć z internetowego giganta w dziedzinie wyszukiwania informacji w gracza technologii użytkowych.

Tymczasem do „przeczytania” za niecałe dwie godziny!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst