Tech

Apple? Ta firma iPhone'm stoi

Picture of the author

Jak gigantycznym sukcesem Apple’a jest iPhone, niech świadczy fakt, że w minionym kwartale po raz drugi z rzędu przyniósł firmie Steve’a Jobsa największą część przychodów ze sprzedaży.

iPhone wniósł Apple’owi 5,6 miliarda dolarów przychodów. To o ponad miliard dolarów więcej niż linia Maka (4,5 mld) oraz o prawie dwa miliardy więcej od iPoda (3,4 miliarda). Można więc śmiało powiedzieć, że Apple jest dziś bardziej? producentem telefonów komórkowych niż dostawcą komputerów. Warto o tym pamiętać, kiedy po ustaniu gorączki dnia jutrzejszego ponownie do głosu dojdą narzekania na brak dynamicznego rozwoju Maka i systemu operacyjnego Mac OS X.

Powtórzenie tak fenomenalnego sukcesu finansowego będzie niezwykle trudne. Cokolwiek jutro Apple będzie miało do pokazania swoim fanom i anty-fanom, takiego wpływu jak iPhone ten produkt w biznesowym wymiarze mieć nie ma szans. Jeśli wierzyć analitykom, tablet ma potencjał na około 2,8 miliarda dolarów przychodów rocznych dla Apple’a. Jeśli tak by było, to tablet byłby na poziomie biznesowym porównywalnym do iTunesa. Sklep iTunes to – jak wiemy – bezdyskusyjny lider na legalnym rynku sprzedaży plików muzycznych z ponad 70% udziałem w rynku. Nie jest to jednak tak duży rynek, aby mieć decydujący wpływ na finanse Apple’a.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst