REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Steve Jobs wrócił do pracy w Apple. Oficjalnie

29.06.2009
20:33
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj, tj. 29 czerwca 2009 r., czyli w drugą rocznicę debiutu iPhone’a, Steve Jobs oficjalnie wrócił z sześciomiesięcznego urlopu zdrowotnego do pracy w Apple. Potwierdził to rzecznik prasowy firmy Steve Dowling w rozmowie z CNN.

– Steve wrócił do pracy. Będzie w Apple przez kilka dni w tygodniu, a w pozostałych dniach będzie pracował w domu. Cieszymy się, że mamy go z powrotem – brzmiała dokładnie wypowiedź rzecznika prasowego Apple.

Tak skonstruowana wypowiedź Steve’a Dowlinga wydaje się potwierdzać wcześniejsze spekulacje medialne, że szczególnie na początku Steve Jobs będzie pracował w niepełnym wymiarze godzin, choć oczywiście trudno traktować telepracę jako coś ułomnego w stosunku do przebywania w biurze.

Przypomnijmy – 15 stycznia prezes Apple ogłosił, że udaje się na sześciomiesięczny urlop zdrowotny. ponieważ „sprawy związane z jego zdrowiem są bardziej skomplikowane niż pierwotnie myślał”. List z 15 stycznia był drugim w kolejności listem do społeczności Apple na początku 2009 r. 6 stycznia Jobs poinformował, że cierpi na brak równowagi hormonalnej. Na 9 dni przed oficjalnym powrotem Steve’a Jobsa do pracy w Apple Wall Street Journal poinformował o tym, że w kwietniu Jobs przeszedł operację przeszczepu wątroby.

Podczas nieobecności prezesa Jobsa firmą zarządzał szef operacyjny Tim Cook i radził sobie na tyle doskonale, że uważa się go aktualnie za łakomy kąsek dla innych firm technologicznych.

W czasie nieobecności Jobsa w Apple firma zaprezentowała nowy model iPhone’a, finalnie zapowiedziała debiut nowego systemu operacyjnego Mac OS X Snow Leopard oraz pochwaliła się miliardem aplikacji pobranych przez klientów AppStore.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA