Tech

Ogłoszenie duszpasterskie

Picture of the author

Drodzy Parafianie! W najbliższych dniach przeglądanie Spider’s Web może przysparzać kłopotów. Strona może się nie wyświetlać, wyświetlać z błędami, zawieszać i ogólnie denerwować. Powodem będzie wdrażanie przeze mnie zmian w template strony.

Wiem, że to kolejna zmiana w ostatnim czasie i wiem, że nie jest to dobre z punktu widzenia wizerunku strony, ale? po pierwsze trochę mi się wygląd bloga zestarzał, a po drugie brakuje mi pewnych funkcjonalności, których nie jestem wstanie wdrożyć w aktualnym layoucie. Zbyt dużo namieszałem i nie potrafię go naprawić. W umiejętnościach programistycznych jestem bardziej zielony niż ogórek na wiosnę. Większość robię na czuja, więc przez kilka dni może tu być dość zabawnie.

Zmiany nie będą rewolucyjne, raczej ewolucyjne niczym iPhone 3.0. Skorzystam z tego samego dostawcy template, bo eBlog Templates oferują fajne produkty. Mam nadzieję, że będzie bardziej profesjonalnie, przejrzyście i ciekawie. Zresztą ocenicie sami.

Może się okazać, że Rssowicze i Atomowicze mojego bloga będą musieli ponownie subskrybować wpisy lub co gorsza przeczytane już posty wyświetlą się jako nie przeczytane (Paweł, proszę nie wyrzucaj mnie za to ze swojego czytnika!)

Przy okazji odpowiem na pytania na temat mojego bloga, które coraz częściej mi zadajecie. Nie, nie mam zamiaru przechodzić na WordPress. Po pierwsze działam na kilku kompach i nie we wszystkie mogę dość głęboko ingerować (jeśli wiecie co mam na myśli?). Po drugie platforma blogger jako jedna z integrowanych usług Google bardzo mi odpowiada.

Nie, Spider’s Web nie ma wersji dedykowanej iPhone’owi. Szukałem, szukałem, ale żadnego narzędzia pozwalającego wdrożyć to w bloggerze nie znalazłem. Wiem, że strona jest dość ciężka i długo się odpala w iPhone, ale na razie nie mam pomysłu jak to zmienić. Jeśli jakaś sprytna dusza byłaby wstanie i miała ochotę pomóc mi przygotować dedykowaną wersję bloga na iPhone’a, to proszę o kontakt ze mną (dogadamy się?).

Bóg zapłać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst