Tech

comScore: 25 najpopularniejszych aplikacji na iPhone

comScore opublikował listę 25 najpopularniejszych aplikacji pobranych z AppStore na iPhone’a do końca lutego 2009 r. Najczęściej pobieranym programem był Tap Tap Revenge, który zainstalowany jest na 32% iPhone’ach w obiegu. W zestawieniu dominują gry, których jest prawie połowa – 12.

comScore przygotował swoje zestawienie na podstawie analiz pobrań z AppStore przez jeden milion użytkowników iPhone’a w Stanach Zjednoczonych. Według tej firmy badawczej jest to reprezentatywna grupa dla wszystkich 18 milionów posiadaczy iPhone’ów na świecie. Gra Tap Tap Revolution zainstalowana jest na około 6 milionach smartfonów Apple. Nie znam innej platformy, która pozwalałaby na zdobycie tak wielkiej liczby klientów w tak krótkim czasie. Wyobraźmy sobie, że w Tap Tap Revolution grywa na przykład 60% ludności w Czechach lub wszyscy bez wyjątku rezydenci województwa mazowieckiego.

Drugie miejsce na liście zajmuje aplikacja Backgrounds z przepastną kolekcją tapet na iPhone’a – znajdziemy ją na co czwartym iPhone (27%). Później mamy Touch Hockey (26%), Facebooka (26%) oraz Pac-Man z 24%. W rankingu dominują gry, których jest aż 12. Licząc razem z aplikacjami rozrywkowymi jest ich aż 17. To świetnie oddaje charakter fenomenu iPhone’a, który na razie jest bardziej zabawką niż urządzeniem biznesowym. Wraz z debiutem nowego mobilnego systemu operacyjnego Apple – iPhone 3.0 – powinniśmy widzieć gradualne zmiany w strukturze pobieranych aplikacji w kierunku tych z kategorii biznesowych.

Z listy 25 najpopularniejszych aplikacji tylko 3 znajdują się na moim iPhone. Ktoś zgadnie, które to?

Więcej informacji o rankingu comScore tutaj.


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst