Spiders Web

Android dev phone 1 moimi oczami

Picture of the author

Od początku lutego używam Android Dev Phone 1, który praktycznie nie różni się od Era G1. Oto moje spostrzeżenia.

Sam system uruchamia się bardzo długo. Przy pierwszym uruchomieniu jesteśmy proszeni o wpisanie danych konta Google lub założenie takigo konta jeśli nie używaliśmy jeszcze produktów tej firmy.

Aplikacje zainstalowane w systemie są całkiem dobrej jakości. Podstawowy program pocztowy to GMail ale jest też aplikacja Mail do obsługi innych skrzynek pocztowych. Program Mail obsługuje POP3/SMTP jak i IMAP i działa dużo lepiej niż aplikacja do poczty w Nokii E71. Pozostałe produkty Google?a są również zainstalowane czyli YouTube, Mapy, Wyszukiwarka (również głosowa).

Kontakty, kalendarz i poczta Google jest synchronizowana w trybie PUSH czyli każda zmiana na serwerze jest od razu widoczna w telefonie. Bez problemu można synchronizować te dane z komputerem PC czy Mac.

Samo dzwonienie nie działa dobrze. Gdy numer jest zajęty wyświetla się na chwilę komunikat a jak ktoś ma telefon przy uchu to nie zauważy tego. Dodatkowo telefon czasem potrafi nie pokazywać że połączenie jest nieodebrane, dopiero po wejściu do listy jest nieodebrane połączenie. Dzwonienie w 3G działa równie słabo jak w iPhone. Połączenia są przerywane i słabej jakości więc lepiej 3G nie włączać.

SMSy i MMSy działają bardzo dobrze i są grupowane po odbiorcy/nadawcy tak jak w iPhone. Dodatkowo po zainstalowaniu G-backup (aplikacja dodatkowa) SMSy, MMSy i zdjęcia są zapisywane również w skrzynce GMailowej (z etykietą sms, mms, zdjęcia) co daje dostęp do danych gdy telefonu nie mamy przy sobie. Fajna aplikacja jeśli zapomnieliśmy telefonu a ktoś do nas wysłał wiadomość.

Jeśli już jestem przy aplikacjach to Android Market nie oferuje na razie ciekawych pozycji, trzeba poczekać aż pojawią się płatne aplikacje. Z ciekawostek jest np. Gadu-Gadu (oryginalne) i aplikacja do facebooka (nakładka na przeglądarkę www) .

Sama przeglądarka WWW to mobilne Safari, więc strony na iPhone wyświetlają się poprawnie. Przeglądarka działa lepiej niż w iPhone bo pamięta treść odwiedzonych stron w zakładach i przy ponownym uruchomieniu aplikacji nie przeładowuje wszystkich stron (jak dla mnie duży plus). Tak samo jak iPhone umożliwia otwarcie tylko 8 kart.

Bateria w telefonie wytrzymuje około 2 dni w trybie 2G i jeden dzień w 3G przy normalnym używaniu.

Ogólnie telefon jest bardzo ciekawy ale jakość wykonania obudowy pozostawia wiele do życzenia (plastik jest bardzo słabej jakości).

Myślę, że jak tylko pojawią się telefony z Androidem od LG czy Samsunga to ma szanse pokonać iPhone przynajmniej w Europie.

Wpis jest troche stary i czekał na wrzucenie na bloga.

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst