REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Polacy pokochali smartfony dzięki iPhone'owi

REKLAMA
REKLAMA

Dzisiejsze wydanie dziennika „Rzeczpospolita” przynosi informację, że w zeszłym roku w Polsce sprzedało się 1 milion smartfonów. Wszystko ponoć dzięki iPhone’owi od Apple, który rozpędził rynek zaawansowanych urządzeń komunikacyjnych.

– Wejście iPhone’a do Polski jest jednym z powodów wzrostu rynku – potwierdza w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Zbigniew Drohobycki z biura prasowego Orange. Sprzedaż smartfonów w Polsce wzrosła w zeszłym roku aż o 60%. Pomimo ogólnego spowolnienia na rynku telefonicznym segment smartfonów w Polsce ma nadal rosnąć w 2009 roku według specjalistów GfK Polonia, którzy przygotowali zestawienie. Smartfony mają przed sobą świetlaną przyszłość także na całym świecie – według firmy badawczej Jupiter Research w 2013 roku na całym świecie sprzeda się ich aż 300 milionów. Co piąty sprzedawany za cztery lata telefon będzie smartfonem.

Sprzedaż iPhone’a w Polsce szacowana jest na 90 – 100 tysięcy sztuk. Samsung, który w 2008 roku na rynek wprowadził kilkanaście telefonów działających pod kontrolą systemów operacyjnych sprzedał 80 tysięcy modeli Omnia.

Nie tylko w Polsce iPhone pobudza rynek do zmian. Między innymi dzięki niemu, pomimo szalejącej recesji klienci są skłonni wydać kilkaset złotych więcej na smartfona. To ważna informacja dla wszystkich producentów urządzeń przenośnych. To właśnie w tym kierunku będzie się dalej rozwijał rynek. Dla konsumentów to idealna sytuacja. Z jednej strony większa konkurencyjność na rynku pobudzi go do szybszych i bardziej zaawansowanych innowacji, a z drugiej niewątpliwie doprowadzi do obniżki cen smartfonów.

Ruch ciągle należy do Apple. Każdy nowy model iPhone’a będzie wyznaczał kierunki rozwoju całej branży.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA