REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

300 milionów aplikacji pobranych z AppStore

05.12.2008
22:23
REKLAMA
REKLAMA

W dzisiejszych wydaniach „Wall Street Journal” oraz „New York Times” pojawiają się reklamy prasowe Apple (skan reklamy ilustruje ten post; kliknij aby zobaczyć w pełnej wersji). Dość przeciętna kreacja, ot prosty layout reklamowy, który można traktować raczej jako advertorial niż przekaz wizerunkowy. Ale, ale…, na samym je dole pojawia się nowa, niezwykła informacja – z AppStore pobrano już 300 milionów aplikacji!

Czemu niezwykła? Wróćmy do 21 października: podczas konferencji finansowej poświęconej wynikom finansowym czwartego kwartału finansowego Steve Jobs informuje zebranych dziennikarzy, że z AppStore pobrano właśnie 200 milionów aplikacji. Wróćmy do dzisiejszego layoutu reklamowego Apple w prasie: 300 milionów pobranych aplikacji. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 6 tygodni użytkownicy iPhone’a pobrali 100 milionów aplikacji! Oznacza to, że każdego dnia w ostatnich sześciu tygodniach z AppStore pobierano 2,3 miliona programów. Przy okazji Apple potwierdza, że w AppStore znajduje się już 10 tysięcy aplikacji (o czym wiemy już od paru dni ). Wróćmy do 11 lipca 2008 roku: debiutuje AppStore z 500 aplikacjami. Oznacza to, że począwszy od 11 lipca każdego dnia w AppStore pojawia się średnio 6,330 aplikacji.

Czasami trudno jest nazywać rzeczy po imieniu wtedy, kiedy one rzeczywiście mają miejsce; łatwiej oceniać jest stan rzeczy z pewnej perspektywy czasowej. Pozwolę więc sobie na małą egzaltację: Apple odkryło nową kopalnię złota. Już wkrótce AppStore będzie ważniejsze dla Apple niż iTunes. Jeśli chodzi o model biznesu – 30% zysku z każdej sprzedanej aplikacji – AppStore już dziś jest fenomenem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA