REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Przyszłe generacje iPhone'a potrafić będą?

09.11.2008
20:51
REKLAMA
REKLAMA

? mnóstwo spektakularnych rzeczy. W takim skrócie można oddać to, co szef działu iPhone w amerykańskiej sieci mobilnej AT&T Ralph de la Vega mówił o przyszłości telefonu Apple podczas Web 2.0 Summit, które odbyło się pomiędzy 5 a 7 listopada w San Francisco.

W niedalekiej przyszłości życie z iPhone’m ma wyglądać następująco: zanim się obudzimy iPhone wcześniej pobierze dla nas najnowsze informacje na interesujące nas tematy. Wyśle także wiadomość do ekspresu do kawy, aby ten przygotował dla nas kawę o odpowiedniej godzinie. Jak będziemy siedzieć i pić nasza kawę, możemy uznać, że wolelibyśmy przejrzeć przygotowane przez iPhone’a wiadomości na ekranie telewizora. Ruchem iPhone’a w kierunku TV prześlemy do niego nasze wiadomości.

Wychodząc z domu użyjemy iPhone’a do zamknięcia drzwi. Po wejściu do samochodu, to iPhone włączy jego silnik. W drodze do pracy iPhone będzie dalej na głos czytał nie przekazaną nam wcześniej porcję dziennych newsów za pomocą wbudowanego modułu.

Później w biurze iPhone zainicjuje połączenie konferencyjne pomiędzy nami, a naszymi dwoma potencjalnymi klientami, powiedzmy w Japonii. My będziemy mówić po polsku, a iPhone przetłumaczy to na japoński, po to, aby nasi potencjalni klienci dokładnie nas zrozumieli. Kiedy oni z kolei odpowiadać będą po japońsku, iPhone przetłumaczy nam ich wypowiedź na nasz rodzimy język.

Tak, tak, to nie plotki. To oficjalna wypowiedź jednego z najważniejszych osób w AT&T, które jest wyłącznym mobilnym partnerem Apple w Stanach Zjednoczonych (choć kontrakt o ekskluzywność iPhone’a dla sieci AT&T wygasa w 2010 roku). Można oczywiście uznać, że słowa de la Vegi przedstawiają dużo bardziej odległą przyszłość niż 2010 rok, ale kto wie, może już niedługo Apple zaskoczy nas nowymi, spektakularnymi funkcjonalnościami w iPhone.

Dobrze by było jednak, aby w pogoni za udogodnieniami iPhone na przykład za nas nie oddychał. Bo co by było, gdyby bateria mu padła?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA