REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kilka ciekawych informacji w skrócie

19.11.2008
20:30
REKLAMA
REKLAMA

 Na przestrzeni kilku ostatnich dni pojawiło się kilka ciekawych informacji na temat Apple i jej produktów. Część z nich to potwierdzone informacje, część zapewne tylko plotki. Warto jednak obserwować bieg wydarzeń z nimi związany, gdyż na pewno jeszcze dużo będzie się pisać i spekulować na ich temat.

Mac OS X 10.5.6

Appletell napisało, że najnowsza łatka do systemu operacyjnego Mac OS X oznaczona numerami 10.5.6 szykowana jest na najbliższy piątek. W ostatnich dniach Apple udostępniło wybranym testerom dwie kolejne wersje tego uaktualniania i ponoć ta druga nie zawiera już błędów. 10.5.6 ma skupiać się na poprawianiu funkcjonowania MobileMe, Maila oraz AFP.

Snow Leopard w pierwszym kwartale 2009 r.

To chyba żadna nowość, ale na MacRumors przeczytałem, że Snow Leopard ma się pojawić w pierwszym kwartale 2009 roku. Ponoć wyjawił to jeden z dyrektorów Apple, Jordan Hubbard, podczas konferencji LISA (Large Installation System Administration; nie mylić z tą Lisą ) rzucając na ścianę slajd z informacją o kolejnych premierach systemów operacyjnych Mac.

iPhone w Wal-Mart od 28 grudnia

Ta informacja, którą przeczytałem na iClarified trochę mnie zdziwiła. iPhone pojawi się w sieci Wal-Mart dopiero 28 grudnia. To trochę późno (żeby nie powiedzieć za późno), aby uszczknąć trochę z szału przedświątecznych zakupów. Nawet w ostatnich projekcjach finansowych Apple dowodzono, że sprzedaż iPhone’a w ostatnim kwartale kalendarzowym może w znacznej mierze zależeć od sukcesu sprzedaży w największej detalicznej sieci na świecie.

Odrzucony pozew Psystar oskarżający Apple o działania monopolistyczne

Tego można się było spodziewać. Macworld doniósł, że sąd odrzucił wniosek producenta klonów maka, firmy Psystar, przeciwko Apple, w którym zarzucano producentowi MacBooków działania monopolistyczne. Wniosek ten był odpowiedzią Psystar na sprawę wytoczoną przez Apple za łamanie umowy EULA, która zabrania instalacji systemu operacyjnego Mac OS X na sprzęcie nie pochodzącym od Apple.

Apple chyba rozpatruje użycie technologii flash w iPhone

Na 9to5Mac przeczytałem, że analiza jednego z patentów Apple związanego z iPhone’m dowodzi, że Apple z pewnością rozważało (rozważa) wprowadzenie technologii Flash do swojego telefonu. Na 9to5Mac spekulują, że może pojawić się specjalna wersja Flasha na iPhone’a. Nie miałbym nic przeciwko.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA