Tech

Kilka ciekawych informacji w skrócie

 Na przestrzeni kilku ostatnich dni pojawiło się kilka ciekawych informacji na temat Apple i jej produktów. Część z nich to potwierdzone informacje, część zapewne tylko plotki. Warto jednak obserwować bieg wydarzeń z nimi związany, gdyż na pewno jeszcze dużo będzie się pisać i spekulować na ich temat.

Mac OS X 10.5.6

Appletell napisało, że najnowsza łatka do systemu operacyjnego Mac OS X oznaczona numerami 10.5.6 szykowana jest na najbliższy piątek. W ostatnich dniach Apple udostępniło wybranym testerom dwie kolejne wersje tego uaktualniania i ponoć ta druga nie zawiera już błędów. 10.5.6 ma skupiać się na poprawianiu funkcjonowania MobileMe, Maila oraz AFP.

Snow Leopard w pierwszym kwartale 2009 r.

To chyba żadna nowość, ale na MacRumors przeczytałem, że Snow Leopard ma się pojawić w pierwszym kwartale 2009 roku. Ponoć wyjawił to jeden z dyrektorów Apple, Jordan Hubbard, podczas konferencji LISA (Large Installation System Administration; nie mylić z tą Lisą ) rzucając na ścianę slajd z informacją o kolejnych premierach systemów operacyjnych Mac.

iPhone w Wal-Mart od 28 grudnia

Ta informacja, którą przeczytałem na iClarified trochę mnie zdziwiła. iPhone pojawi się w sieci Wal-Mart dopiero 28 grudnia. To trochę późno (żeby nie powiedzieć za późno), aby uszczknąć trochę z szału przedświątecznych zakupów. Nawet w ostatnich projekcjach finansowych Apple dowodzono, że sprzedaż iPhone’a w ostatnim kwartale kalendarzowym może w znacznej mierze zależeć od sukcesu sprzedaży w największej detalicznej sieci na świecie.

Odrzucony pozew Psystar oskarżający Apple o działania monopolistyczne

Tego można się było spodziewać. Macworld doniósł, że sąd odrzucił wniosek producenta klonów maka, firmy Psystar, przeciwko Apple, w którym zarzucano producentowi MacBooków działania monopolistyczne. Wniosek ten był odpowiedzią Psystar na sprawę wytoczoną przez Apple za łamanie umowy EULA, która zabrania instalacji systemu operacyjnego Mac OS X na sprzęcie nie pochodzącym od Apple.

Apple chyba rozpatruje użycie technologii flash w iPhone

Na 9to5Mac przeczytałem, że analiza jednego z patentów Apple związanego z iPhone’m dowodzi, że Apple z pewnością rozważało (rozważa) wprowadzenie technologii Flash do swojego telefonu. Na 9to5Mac spekulują, że może pojawić się specjalna wersja Flasha na iPhone’a. Nie miałbym nic przeciwko.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst