REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

iPhone w Erze i Visual voicemail pierwszy test

25.11.2008
20:17
REKLAMA
REKLAMA

Od wczoraj Era udostępniła dla swoich klientów usługę Poczta Głosowa Ekstra, która m.in. oferuje Visual voicemail (VVM) w Apple iPhone. Jak na razie jako pierwszy i jedyny operator w kraju (Orange również sprzedaje iPhone).

Wystarczy być klientem Ery i mieć iPhone (nie trzeba iPhone kupować w Erze). Usługa niestety nie jest bezpłatna, bo kosztuje 2PLN netto miesięcznie.

Funkcja Viusal voicemail umożliwia nie tylko odsłuchiwanie wiadomości ale również usuwanie wiadomości czy nagrywanie nowego powitania. W czasie nagrywania powitania na ekranie pojawia sie pasek, który informuje nas o sile głosu. Można również ustawić Domyślny głos powitania jeśli ktoś nie chce nagrywać siebie jako zapowiedź.

Samo odsłuchiwanie wiadomości może odbywać się poprzez głośnik słuchawki, system głośnomówiący lub przez słuchawki. Plusem w stosunku do normalnej poczty głosowej jest to, że nie musimy przesłuchiwać wszystkich wiadomości po kolei ale możemy wybrać, którą wiadomość chcemy odtworzyć. Dodatkowo numery automatycznie parowane są z wpisami z książki, więc widzimy kto dzwonił.

Usuniete nagranie trafia do „katalogu” usuniętych skąd może zostać jeszcze przywrócone lub trwale usunięte.

Visual voicemail mam aktywną dopiero od 30min. Era przeciętnie klientom włącza usługę w ciągu minimum 20 min ale słyszałem o przypadkach kiedy ktoś czekał ponad 10 godzin.

Era planuje udostępnienie aplikacji do wizualnej poczty głosowej również na inne telefony (na pewno będzie to platforma Symbian, bo to ten segment rynku i przypuszczalnie Windows Mobile).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA