REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wozniak też pyta po co Apple nowe iPody

08.10.2008
13:22
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy zastanawiałem się po co Apple nowe iPody nie przypuszczałem, że takie same rozterki trapią również współzałożyciela Apple Steve’a Wozniaka. We wczorajszym wywiadzie dla brytyjskiej gazety „The Telegraph” Wozniak zastanawia się, czy aby iPod nie zbliża się ku swojemu kresowi.

Według Wozniaka zbliża się punkt, w którym każdy ma już ze trzy przenośne odtwarzacze i żeby pobudzić rynek firmy muszą drastycznie obniżać ich ceny. – iPod i tak już długo żył jako numer jeden – mówi Wozniak – Takie rzeczy, jeśli spojrzymy na przenośne radioodbiorniki lub walkmany, po prostu umierają po jakimś czasie.

Przy okazji dostało się Apple za ograniczenia w pisaniu aplikacji na iPhone’a (- Sam bym napisał kilka świetnych aplikacji gdyby mi na to pozwolo) i ogólnie Web 2.0 i portalom społecznościowym za nadmuchanie kolejnej bańki inwestycyjnej, która może doprowadzić do powtórki z przełomu wieków, kiedy to przy tzw. krachu dotcom z rynku wyparowało 5 bilionów dolarów.

Wprawdzie diagnozę mam podobną do Steve’a Wozniaka lecz w gruncie rzeczy odmienną, gdyż skutkującą w inny sposób. iPhone diametralnie zmienił wymagania rynku na to coś ultra mobilnego wszystko mającego dla masowego konsumenta. Patrząc na nowe propozycje liderów rynkowych wyraźnie widać, że to co dziś oferuje iPhone (włącznie z AppStore) będzie wkrótce standardem rynkowym. I właśnie dynamiczny rozwój wszystko mających gadżetów (telefon, odtwarzacz muzyki i video, Internet) zagoni iPody do niszowego zaułka.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA