REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple szóste na globalnym rynku telefonów komórkowych. Ilościowo.

30.10.2008
22:09
REKLAMA
REKLAMA

Podczas ostatniej konferencji finansowej producenta iPhone’a Steve Jobs poinformował, że Apple zostało trzecim największym dostawcą telefonów komórkowych na świecie w wymiarze wartościowym (pieniądza). Tymczasem firma analityczna Strategy Analytics przynosi najnowsze wyniki ilościowe (liczby sprzedanych telefonów) po trzecim kwartale 2008 roku. Według nich Apple jest szóstym dostawcą komórek na świecie.

Strategy Analytics donosi, że globalny rynek telefonów komórkowych zanotował roczny wzrost o 5% do 303 milionów sprzedanych egzemplarzy w trzecim kwartale 2008 roku. To najniższy kwartalny wzrost od czwartego kwartału 2002 roku. Czterech z sześciu czołowych graczy na rynku zanotowało wzrost właśnie o 5% (lub niższy). Nokia, Samsung oraz LG nie odnotowały wysokich wzrostów sprzedaży na szybko rozwijających się rynkach: w Chinach, Indiach, Rosji oraz Republice Południowej Afryki.

Apple jest numerem sześć na globalnym rynku telefonów komórkowych. iPhone sprzedał się w 6,9 milionach sztuk w trzecim kwartale 2008 roku. Dzięki wzrostowi o 516% Apple wyprzedziło RIM, producenta smartfonów Blackberry. Liderem rynku pozostaje Nokia, która sprzedała 117,8 milionów telefonów w ostatnim kwartale. Drugi jest Samsung z 51,8 milionami, a trzeci Sony Ericsson z 25,7 milionami po wyprzedzeniu Motoroli (25,4 miliona). Przed Apple znajduje się także LG (23 miliony).

W wymiarze procentowym Nokia kontroluje 38,9% rynku, Samsung 17,1%, Sony Ericsson 8,5%, Motorola 8,4%, LG Electronics 7,6% oraz Apple 2,3%. Rok temu Apple miało 0,2% rynku.

Według informacji podanych przez Steve’a Jobsa 21 października, w wymiarze wartościowym Apple jest trzecie na rynku z 4,6 miliardami dolarów kwartalnych przychodów ze sprzedaży iPhone’a. Lider rynku Nokia zebrał z rynku 12,7 miliardów dolarów pomiędzy lipcem a wrześniem 2008 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA