rozrywka.blog

Poznaj serwis Rozrywka.Blog

Rozrywka.Blog to serwis poświęcony rozrywce cyfrowej, popkulturze i kulturze, stworzony przez pasjonatów i blogerów z doświadczeniem dziennikarskim. 

Codziennie dostarczamy porcję informacji z branży serialowej, filmowej czy muzycznej. To stąd dowiesz się, co obejrzeć, na co wybrać się do kina, co przeczytać i czego posłuchać. Śledzimy serwisy streamingowe, analizujemy trendy i komentujemy premiery oraz wydarzenia ze świata rozrywki, kultury masowej i show-biznesu. 

Każdy autor ma własne zainteresowania i poglądy, w ramach redakcji zdarzają się polemiki. U nas liczą się opinia i dyskusja.

Znajdziesz nas pod adresem: rozrywka.blog. Jesteśmy częścią Grupy Spider’s Web.

rozrywka.blog

Kontakt z nami

Chcesz nam przesłać informację prasową albo podesłać temat, którym powinniśmy się zająć? Masz coś innego w zanadrzu? 

Pisz na adres redakcji redakcja@rozrywka.blog
i/lub do wicenaczelnego mateusz.nowak@spidersweb.pl

rozrywka.blog

Redakcja serwisu

Przemysław Pająk

Przemysław Pająk – redaktor naczelny

Sercem sosnowiczanin, urodzony w Katowicach (tragizm życiowy na całego). Umysłem marketingowiec, a w szczególności PRowiec. Mąż swojej żony. Ojciec dwóch cudownych chłopaków. Były dobrze zapowiadający się koszykarz (nie wyszło). Były dobrze zapowiadający się muzyk (nie wyszło). Były dobrze zapowiadający się nauczyciel akademicki (wychodziło, ale zrezygnował). Z wykształcenia anglista i ekonomista. Zafascynowany nowymi technologiami.

Mateusz Nowak - wicenaczelny

Wicenaczelny Spider’s Web, szef działów technologie i nauka. Najpierw sprzedawał komputery oraz naprawiał telefony, a później zaczął je opisywać. Przez lata prowadził kilka stron poświęconych technice oraz elektronice. W zespole Spider’s Web od 2012 r., po kilku miesiącach pracy przejął stery nad redakcją technologiczną. Dzisiaj koordynuje pracę wszystkich redakcji Grupy Spider’s Web.

Konrad Chwast – pełniący obowiązki szefa serwisu, redaktor prowadzący

Współpracownicy wyobrażają sobie go jako dżentelmena w surducie i z cygarem w ręku. Na co dzień walczy na polu walki z brakiem kultury, prowadząc Rozrywka.Blog. 

tomasz gardziński

Tomasz Gardziński – zastępca redaktora prowadzącego

Interesuje go popkultura w każdej możliwej formie. Jest specjalistą od animacji i wielbicielem naruszających tabu seriali. Dziennikarz i stały felietonista Rozrywka.Blog.

Rafał Christautor tekstów

Na Uniwersytecie Jagiellońskim walczy o tytuł doktora nauk humanistycznych, pisząc pracę o amerykańskim kinie eksploatacji. Uwielbia filmy plugawe, ohydne, złe w równym stopniu co blockbustery, na które biegnie do multipleksu już w dniu premiery. Na jego przemyślenia o popkulturze można trafić w internecie i prasie papierowej.

piotr grabiec pgkrzywy awatar

Piotr Grabiecautor tekstów

Drzewiej pracował w nocy, żeby zapełnić poranną ramówkę, a spał w dzień. Dzisiaj się już nieco ustatkował – w nocy śpi, żeby w dzień łapać Pokemony, chociaż ma je już wszystkie. Pisze przede wszystkim o jabłkowej stronie technologii i telekomunikacji, a także o popkulturze i wszystkim, co geekowe.

Michał Jarecki – autor tekstów

Wiecznie nienasycony kinoman, zmagający się z nieustępliwym, męczącym, momentami wręcz paranoicznym wrażeniem, że kolekcja obejrzanych przezeń filmów jest wciąż zbyt skromna, bezwzględnie wybrakowana. Gdyby mógł, zrezygnowałby ze snu. Uzyskany w ten sposób bezcenny czas mógłby przeznaczyć na tak zwane głupoty, czyli NADRABIANIE (którego to słowa, swoją drogą, nie znosi). Wciąż dokształca się filmoznawczo, a w każdym tekście kultury stara się odnaleźć coś wartościowego. Kultura to doświadczanie, przeżycia – ceni sobie nawet te najprostsze. 

Izabela Bąbińska – autorka tekstów

Dziennikarstwo było jej planem na życie już od podstawówki i od tamtej pory sukcesywnie ten plan spełnia. Dziś przygotowuje się mentalnie na pisanie pracy licencjackiej. Na co dzień zajmuje się pisaniem. Jeśli akurat nie pisze, to śpiewa, a jeśli nie śpiewa, to gra w Simsy.

Izabela Budnik – stażystka/praktykantka

Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuje nauke na tym samym wydziale, jednak tym razem poszła w stronę Public Relations. Na co dzień albo uprawia sport, albo ogląda Netflixa, nie ma nic pomiędzy. Interesują ją tematy związane z rozrywką, muzyką i wszelkimi nowinkami w świecie social mediów - o tym najchętniej pisze na Spider’s Web.

Emilia Główkastażystka/praktykantka

Nieuleczalna miłośniczka fantastyki i nowych technologii. Jeśli akurat nie poluje na smoki, z zapałem studiuje tajniki projektowania. Zajmuje się wszystkim, co tylko wpadnie w oko - od programów graficznych, przez pisanie, gry RPG, aż po książki i filmy, które pochłania nocami, gdy akurat nie tworzy kolejnego szalonego projektu aplikacji mobilnej.

Patrycja Piórostażystka/praktykantka

Kulturoznawstwo wprawiło ją w filozoficzne rozkminy. Dokąd zmierza, kim jest, kim będzie za 5 lat… Doszła do wniosku, że dziwnie pisze się o sobie w 3 osobie. Wieczorami pisze wiersze, analizuje teksty kultury na zaliczenie, pisze licencjat, uczy się włoskiego, brzdąka na gitarze i kmini dalej.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Stale się rozwijamy i powiększamy zespół. Jesteśmy otwarci na nowe redaktorki i redaktorów. Chcesz z nami współpracować? Odezwij się do wicenaczelnego: Mateusz Nowak mateusz.nowak@spidersweb.pl.