1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Coraz bliżej premiera nowego filmu Dody. Zagraniczna obsada „Dziewczyn z Dubaju” pokazała się na oficjalnych zdjęciach

dziewczyny z dubaju film

Afera dubajska to jedno z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń w polskim show-biznesie ostatnich lat. Burzliwą historię w formie filmu fabularnego opowiedzą Dorota Rabczewska i Maria Sadowska. Do obsady „Dziewczyn z Dubaju” właśnie dołączyli zagraniczni aktorzy, którzy dodatkowo pojawili się na nowych zdjęciach z planu.

Polski przemysł filmowy powoli wraca do normy po długi zawirowaniach wywołanych pandemią koronawirusa. Nie zmienia to jednak faktu, że na najciekawsze premiery kinowe przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jedną z pierwszych głośnych produkcji debiutujących na początku 2021 roku będzie nowy film Marii Sadowskiej („Dzień kobiet”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”) poświęcony tzw. „aferze dubajskiej”.

Fabuła produkowana przez duet Dorota Rabczewska-Stępień/Emil Stępień jest zapowiadana jako prawdziwa filmowa petarda. Ma ujawnić wszystkie szokujące wątki sprawy, w którą zamieszane były polskie celebrytki, modelki, a także politycy, biznesmeni i gangsterzy z Bliskiego Wschodu. Międzynarodowy wymiar afery sprawił zresztą, że do obsady produkcji należało zaangażować aktorów z różnych krajów.

Iacopo Ricciotti, Andrea Preti i Giulio Berruti zostali pokazani na pierwszych zdjęciach z planu. Towarzyszy im Dorota Rabczewska.

Dziewczyny z Dubaju – zdjęcia:

dziewczny z dubaju film
Foto: Iacopo Ricciotti, Dorota Rabczewska-Stępień, Andrea Preti i Giulio Berruti
dziewczyny z dubaju film
Foto: Iacopo Ricciotti, Dorota Rabczewska-Stępień i Andrea Preti

Włoscy aktorzy pojawią się w filmie obok polskiej obsady. W jej skład wejdą m.in. Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna-Englert, Jan Englert, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk i Józef Pawłowski. Głównym scenarzystą „Dziewczyn z Dubaju” został za to Mitja Okorn („Listy do M.”, „Planeta Singli”), któremu pomagać będzie zespół złożony z Lucasa Colemana, Petera Pasyka, Marię Sadowską, Agnieszkę Olejnik i samą popularną Dodę.

Zdjęcia do filmu kręcono na terenie Polski, a także w Cannes, Nicei, Courchevel i w Dubaju, żeby tym mocniej podkreślić globalny wymiar afery, która wybuchła w mediach na początku 2018 roku. Fabuła produkcji będzie kręcić się wokół postaci młodej dziewczyny o imieniu Emi, która zaczyna pracować jako dama do towarzystwa. Szybko robi karierę i wkrótce na życzenie dubajskich szejków zaczyna do nich zapraszać modelki i celebrytki z Polski.

Dziewczyny z Dubaju” trafią do kin 22 stycznia 2021 roku.