1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

"Deadpool 2" - tarapatów ciąg dalszy. Po reżyserze zrezygnował kompozytor

deadpool ryan reynolds

Junkie XL, czyli Tom Holkenborg - kompozytor muzyki do filmu "Deadpool", wycofał się z udziału w drugiej części tego widowiska. 

O powodach swojej decyzji Junkie XL poinformował na swoim profilu na Facebooku. Kompozytor wyjaśnia, że choć praca nad pierwszą częścią filmu "Deadpool" sprawiła mu sporo zawodowej i osobistej satysfakcji, to w obliczu niedawnej rezygnacji Tima Millera z posady reżysera sequela, nie wyobraża sobie dalszej współpracy. Zaznacza, że był to trudny wybór, ale bez Millera na pokładzie, nie czułby się dobrze w zespole.

Przypomnijmy, że Tim Miller zrezygnował z reżyserowania "Deadpoola 2" w wyniku "artystycznych różnic" z Ryanem Reynoldsem, odtwórcą tytułowej roli. Jego następca nie został jeszcze wyłoniony.

deadpool film 2016

Utrata kompozytora, nawet znakomitego, jak Junkie XL, nie jest oczywiście tak dewastująca dla produkcji filmu, jak utrata reżysera. Niemniej jednak ścieżka dźwiękowa pierwszego "Deadpoola" stanowiła zauważalny atut widowiska i doskonale wpasowała się w jego konwencję. Wycofanie się Holkenborga pokazuje też, jak istotny był wpływ Millera na tę produkcje i stawia jej jakość pod ogromnym znakiem zapytania.