1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Wiemy, kto wcieli się w postać Bryana Millsa w telewizyjnym prequelu "Uprowadzonej"

Uprowadzona - wiemy, kto wcieli się w postać Bryana Millsa w telewizyjnym prequelu

Znanego z filmowej trylogii "Uprowadzona" Liama Neesona w roli głównego bohatera, Bryana Millsa, w telewizyjnym prequelu zastąpi Clive Standen. 

Realizowany przez NBC serial "Uprowadzona" ("Taken") opowiadać będzie o tym, kim był Bryan Mills zanim złowroga organizacja przestępcza się na niego uwzięła i zaczęła porywać mu kolejnych członków rodziny. Dzięki tej produkcji mamy szansę dowiedzieć się także, w jaki sposób Mills nabył swoje "specyficzne umiejętności" i jak dokładnie przebiegała jego "bardzo długa kariera". Innymi słowy, telewizyjna "Uprowadzona" ma uwiarygodnić tego bohatera i wyjaśnić jego przeszłość, na temat której dziś nie wiemy praktycznie nic.

clive standen uprowadzona wikingowie

W tym prequelu w roli Bryana Millsa z przyczyn oczywistych nie zobaczymy gwiazdy filmowej trylogii, Liama Neesona. Aktor ma już 63 lata na karku, tymczasem pierwsza część "Uprowadzonej" powstała w 2008 roku. Do serialu musiał zatem zostać zaangażowany ktoś o wiele młodszy. Wybór padł na Clive'a Standena. 34-latek znany jest przede wszystkim z występów w "Wikingach", gdzie wcielił się w Rollo.

Scenarzystą serialu "Uprowadzona" jest Alex Cary ("Homeland", "Magia kłamstw"), a reżyserem pilota będzie Alex Graves ("Gra o tron", "Prezydencki poker"). Data premiery produkcji nie jest jeszcze znana.