1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

To już oficjalne. Godzilla zmierzy się z King Kongiem

godzilla king kong

Panie i panowie, dostaliśmy oficjalne potwierdzenie krążących od jakiegoś czasu plotek - jedna z najważniejszych walk wszech czasów, "Godzilla vs King Kong", zostanie powtórzona, a transmisję z tego starcia będziemy mogli zobaczyć w kinach już w 2020 roku.

W lewym narożniku - najsłynniejszy kaiju świata, mierząca ponad 100 metrów i ważąca 90,000 ton, obdarzona nieposkromionym apetytem Godzilla. Jej rywalem będzie ustawiony w prawym narożniku niekwestionowany król Wyspy Czaszek, największy goryl świata - King Kong! Będzie to powtórka pojedynku z 1964 roku, który zakończył się remisem.

godzilla vs king kong

Wytwórnia Legendary, mająca prawa do postaci Godzilli, i Warner Bros., trzymający w garści prawa do King Konga, osiągnęły porozumienie w kwestii, która od kilku tygodni rozpalała wyobraźnie miłośników kaiju. Po premierze filmów "King Kong: Skull Island" w 2017 roku i sequelu "Godzilli" rok później, w 2020 na ekrany kin wejdzie "Godzilla vs King Kong", w którym oba te potwory stoczą ze sobą epicką walkę.

king kong skull island

A to wcale nie koniec dobrych wieści. Legendary ma także do innych przeciwników Godzilli: Mothry, Rodana, Króla Ghidoraha i innych. Oznacza to, że w nieokreślonej przyszłości możemy być świadkami powstania rebootów klasycznych japońskich filmów wytwórni Tōhō. I to jest coś, na co warto czekać.