1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube
  4. Filmy

Ponad 70 lat historii. Zobacz, jak zmieniał się filmowy Batman

Od Lewisa Wilsona przez Adama Westa, Vala Kilmera, George'a Clooneya i Michaela Keatona po Christiana Bale'a. Jacob T. Swinney zebrał na jednym, jedenastominutowym filmie najważniejsze wcielania Batmana z filmów oraz seriali i zestawił je ze sobą. Efekt jest naprawdę znakomity.

Ponad 70 lat historii. Zobacz, jak zmieniał się filmowy Batman

Choć większości z nas Batman kojarzy się obecnie z ponurym, mrocznym i pełnym wątpliwości herosem, którego wykreowała trylogia Chrisophera Nolana, wizerunek tej postaci przedstawiany w filmach i serialach nie jest wcale tak spójny, jak mogłoby się wydawać. Mimo kilku łączących je cech, trudno przecież zestawić ze sobą okrutnie trącącego myszką, slapstickowego Batmana Adama Westa z nieco groteskowym i przerysowanym Batmanem z wizji Tima Burtona. Dostępny na Vimeo Film Swinneya, na którym nie zabrakło nawet kreacji z "LEGO® PRZYGODA" doskonale obrazuje ewolucję tego bohatera.

To również nader ciekawe studium tego, jak zmieniał się wizerunek superbohaterów w popkulturze. Nie chodzi wyłącznie o kostiumy, choć z całą pewnością na tym materiale to ich metamorfoza najbardziej rzuca się w oczy, ale też o to, jak z banalnych postaci z majtkami na wierzchu stali się pełnokrwistymi, szalenie intrygującymi figurami.