1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Szykuje się naprawdę dobry horror. Zobacz zwiastun "Poltergeist"

"Poltergeist" ("Duch"), film, przez który wielu starszych widzów nie mogło zmrużyć oka, bało się zerknąć pod łózko i otworzyć szafę, powróci na ekrany kin. Do Sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun jego remake'u i co tu dużo pisać - jest naprawdę niezły.

poltergeist

Pierwszy "Poltergeist" z 1982 roku to prawdziwy klasyk kina grozy. Wyreżyserowany przez mistrza horroru, Tobe'ego Hoopera, ze scenariuszem stworzonym m. in. przez Stevena Spielberga, w swoim czasie rozpalał wyobraźnię widzów. Jedyną rzeczą, która może więc dziwić, jest fakt, że za jego remake zabrano się tak późno. Sporo kultowych horrorów już dawno doczekało się nowych wersji, w zdecydowanej większości dewastujących pierwowzory. Tym razem - na tyle, na ile można to ocenić po zwiastunie - naprawdę może być inaczej.

Tym bardziej, że nie tylko ona przemawia za tym filmem. Nad całością czuwa legendarny Sam Raimi jako producent, a obsada jest całkiem przyzwoita - w nowej wersji zobaczymy na przykład Rosemarie DeWitt, Sama Rockwella czy Jareda Harrisa. "Poltergeist" trafi na ekrany kin 23 lipca, a polską premierę będzie miał już dzień później. Czekam jak chyba na żaden inny remake.