REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

ITV zamawia serial na podstawie Beowulfa

Beowulf, epicki poemat heroiczny, znany już od VIII wieku, doczekał się już kilku, mniej lub bardziej udanych, ekranizacji i adaptacji. Prawdopodobnie już wkrótce, za sprawą ITV, powstanie także serial na jego motywach. 

ITV zamawia serial na podstawie Beowulfa
REKLAMA

Serial, który według wstępnych ustaleń nosić będzie tytuł - uwaga, niespodzianka! - "Beowulf", składać ma się z trzynastu odcinków, do których scenariusz napisze James Dormer ("Sinbad", "Muszkieterowie", "Kontra"). Podobnie jak między innymi w ekranizacji z 2007 roku w reżyserii Roberta Zemeckisa, akcja serialu rozpocznie się w momencie gdy tytułowy bohater, Beowulf przybywa na zamek króla Hrodgara, a wielką ucztę wyprawioną z tej okazji przerywa niespodziewane pojawienia się potwora Grendela.

REKLAMA
Beowulf_
REKLAMA

Dormer oświadczył, że serial ma być opowieścią o naturze dobra i zła, bohaterstwa i podłości, w której nie zabraknie efektownych bitew, pojedynków, pościgów oraz imponujących biesiad.

"Beowulf" nie będzie jedyną nową przyszłoroczną produkcją od ITV. Stacja już wcześniej zamówiła dwa inne seriale - "The Frankenstein Chronicles" z Seanem Beanem w roli głównej, oraz osadzony w latach 30. minionego wieku "Jekyll & Hyde". Oryginalne, bardzo ciekawe pomysły - oby okazały się tak dobre, jak się zapowiadają.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA