1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Zobacz imponujący zwiastun filmu "Everest - poza krańcem świata"

Zobacz imponujący zwiastun filmu „Everest – poza krańcem świata”

Dzisiejszy dzień zdominowały doniesienia o ujawnionych podczas wczorajszej konferencji planach Marvela na najbliższe lata. W tym natłoku komiksowo-filmowych informacji, łatwo pominąć niezmiernie interesujący, polski zwiastun filmu "Everest - poza krańcem świata", który właśnie trafił na YouTube. A byłoby szkoda. 

"Everest - poza krańcem świata" to dokument poświęcony pierwszej udanej wyprawie na najwyższy szczyt świata, łączący archiwalne materiały, fabularyzowaną rekonstrukcję oraz ujęcia samego szczytu w technologii 3D. Jest to pierwszy film w historii, który pokazuje drogę wyprawy na sam szczyt, wykorzystując zarejestrowane podczas wspinaczki oryginalne filmy. Dzięki dodaniu do nich zdjęć wykonanych współcześnie, gwarantować ma niespotkane dotąd w tego typu projektach emocje, towarzyszące seansowi. Po zwiastunie może nie do końca to widać, ale już same zaprezentowane na nim krajobrazy - bezsprzecznie fantastyczne - robią oszałamiające wrażenie.

Mount Everest jest najwyższym szczytem ziemskim, sięgającym 8848 m n.p.m. Po raz pierwszy został zdobyty 29 maja 1953 przez dwóch członków brytyjskiej wyprawy - Nowozelandczyka Edmunda Hillary'ego oraz Szerpa Tenzinga Norgaya. Od tego czasu na szczycie stanęło około 4 tysięcy wspinaczy. Pierwszego zimowego wejścia na Everest dokonali w 1980 roku Polacy - Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy.

"Everest - poza krańcem świata" na ekrany kin trafi 21 listopada. Zapowiada się emocjonujący, pełen dramatyzmu, a przy tym piękny film.