1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Gry
  4. Mobile

Najlepsze gry planszowe przeniesione na systemy mobilne – część czwarta

W poprzednim odcinku tego cyklu obiecałem spróbować znaleźć jakiś naprawdę gorący tytuł na Windows Phone. I ze wstydem przyznaję, że polegałem na tym zadaniu. Najlepsze, co znalazłem, to Monopoly, a że trudno mi tę grę polecić, to niestety użytkownicy WP po raz kolejny będą musieli obejść się smakiem. Jak zwykle, najbardziej zadowoleni będą posiadacze iOS. 

Najlepsze gry planszowe przeniesione na systemy mobilne – część czwarta

#10 Blood Bowl

Opis: Futbol amerykański w wykonaniu zamieszkujących Stary Świat ras - orków, krasnoludów, elfów czy skavenów. Sportowa rywalizacja i duch fair-play są tu obecne mniej więcej w takim samym stopniu, jak w decyzji UEFA w sprawie meczu Celtic-Legia. Nieczyste zagrania, celowe faule, przekupstwo - oto, co się liczy. Celem gracza jest umiejętne zarządzanie swoim zespołem i poprowadzenie go do zwycięstwa w kolejnych potyczkach. Blood Bowl na systemy mobilne jest konwersją wydanej w 2010 roku wersji na PC. Oferuje możliwość rozegrania pojedynczych meczy (solo lub w trybie wieloosobowym) lub gry w rozbudowanym trybie kampanii.

Główne zalety: Przyzwoita cena wersji podstawowej (oferującej niestety jedynie dwie rasy), dwa tryby wieloosobowe do wyboru (lokalny i online), sympatyczna oprawa audio-wizualna, sporo czarnego humoru

Ceny: iOS i Android ok. 18 zł, Steam ok. 80 zł

Wersje: iOS, Android, Steam

#11 Agricola

Opis: Jedna z najbardziej znanych i najlepiej ocenianych gier planszowych. Kierujemy w niej poczynaniami rolniczej rodziny, starając się rozwinąć swoje gospodarstwo. Gromadzimy surowce, obsiewamy pola, gromadzimy żniwa, hodujemy trzodę i budujemy kolejne budynki gospodarcze. Możemy także powiększyć rodzinę, ale wiadomo - więcej rąk do pracy, to też więcej gęb do wykarmienia. Agricola to znakomita pozycja ekonomiczna, zapewniająca ogrom możliwości i wiele dróg prowadzących do zwycięstwa.

Główne zalety: Bardzo ładna grafika, mnogość trybów gry, rozbudowany multiplayer, niezła cena

Ceny: iOS ok. 22 zł

Wersje: iOS

#12 Summoner Wars

Opis: Taktyczna gra karciana w klimatach fantasy. Wcielamy się w postać Przywoływacza, który przy użyciu potężnej magii i przyzywanych na pole bitwy jednostek, usiłuje doprowadzić do podbicia świata Itharia. To bardzo interesująca pozycja, w której poza doborem odpowiednich kart i konstrukcją talii, liczy się także ich odpowiednie ustawienia i przemieszczenia na dogodne pozycje podczas pojedynku.

Główne zalety: znakomita konwersja gry planszowej, sporo (płatnych) dodatków, proste zasady i dobry tutorial, świetny multiplayer

Ceny: darmowa

Wersje: iOS, Android