1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #11

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #11

Dzisiejsze "Cyfrowe nowości muzyczne" zamiast Jacka wyjątkowo poprowadzę ja. I choć trudno będzie mi zastąpić kolegę w tej roli, zrobię co w mojej mocy żeby was nie tylko nie znudzić, ale zainteresować wyborem utworów, które pojawiły się na serwisach streamingowych w ciągu ostatniego tygodnia. To co, gotowi? 

Spiral - Cloud Kingdoms

Tytułowy, utwór z nowego albumu Spiral - grupy odpowiedzialnej za wydane w 2009 roku "Urban Fable". Bardzo przyjemny dla ucha, delikatny, nastrojowy z fantastycznym damskim wokalem. Cała płyta, którą możecie znaleźć tutaj, utrzymana jest raczej w jednolitej konwencji, idealnej na popołudniowy chillout. Choć zdarzają się i bardziej dynamiczne kawałki, jak choćby Sweet and Sour.Johny Cash - Out Among the Stars

Pierwszy utwór z nagranej w 1981 roku płyty, która została odnaleziona przez syna Johny'ego Casha dopiero w 2012 roku. Publikacji doczekała się 25 marca 2014 roku, po 33 latach od dnia jej stworzenia. Niezwykła rzecz dla miłośników cashowego country i jego niesamowitego głosu.The Black Keys - Fever

Nowy singiel The Black Keys budzi mieszane odczucia, ponieważ dość znacząco odbiega od dotychczas znanego stylu tej grupy. Od bluesowo-rockowym brzmień do indie może być całkiem niedaleko, jak się okazuje. Mnie się podoba, wpada w ucho.
Chryzantemy Złociste - Artur Gadowski, Tangata Quintet

Świetny projekt wokalisty zespołu IRA i zespołu Tangata Quintet. Płyta "TanGado" prezentuje doskonale znane, klasyczne tanga w nowej, brawurowej interpretacji. Poniższy utwór, Chryzantemy Złociste, to próba zmierzenia się z muzyką Zbigniewa Maciejewskiego i tekstem Michała Bajora "Po każdej nocy wstaje dzień".


Alpenglow - S. Carey

Alpenglow to utwór z najnowszej płyty Seana Careya zatytułowanej "Range of Light". Piękny, bardzo klimatyczny i nieco melancholijny. Zresztą cały ten album jest niezwykły i muzycznie olśniewający, polecam sprawdzić.
Revolution - The Used

Energiczny, rockowy kawałek ze świetną perkusją. Cała płyta "Imaginary Enemy" jest jak dla mnie trochę zbyt monotonna, ale pojedyncze utwory fajnie ożywiają moją playlistę.From Your Computer - Patsy Matheson

Nieszczególnie znana artystka, a obdarzona fantastycznym głosem. Na płycie "Domino Girls", poza tym fenomenalnym wokalem, możemy usłyszeć też całkiem ciekawą, charakterystyczną gitarę.

Bonus: donGURALesko - Niesiemy dla was bombę

Nowego tracka Gurala nie udało mi się znaleźć na żadnym serwisie streamingowym, ale oficjalnie wylądował na YouTube i dlatego, trochę wbrew zasadom tego cyklu, muszę się nim podzielić. Prawdziwa torpeda, rewelacyjny bit Donatana  i mistrzowska produkcja. Jak raczej nie słucham donGURALesko, tak nie mogę przestać wciskać replay przy "Niesiemy dla was bombę". Utwór promuje film "Hardkor Disko", którego premiera odbędzie się już 4. kwietnia.