1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Gry

Enemy Front - nowy trailer polskiego FPSa

Zwiastun polskiego FPSa - Enemy Front

Polskie studio CI Games udostępniło na YouTube kolejny zwiastun z ich najnowszej produkcji, "Enemy Front". Tym razem zaprezentowano różne style rozgrywki dostępne w tym osadzonym w realiach II Wojny Światowej shooterze FPP. 

O "Enemy Front" wspominaliśmy już wcześniej, przy okazji teasera zatytułowanego "Powstanie Warszawskie". Wówczas jednak nie mieliśmy okazji przyjrzeć się gameplayowi, a jedynie obejrzeć ciekawy koncept i możliwości graficzne gry. Tym razem zwiastun demonstruje różnorodność opcji dostępnych dla graczy, którzy będą przemierzać pola bitew spowitej wojną Europy.

W "Enemy Front" mamy mieć możliwość wykonywania powierzonych nam zadań na kilka sposobów - niepostrzeżenie przekradając się pomiędzy wrogami, eliminując ich w walce snajperskiej lub podejmując otwartą, bezpośrednią walkę. W grze wcielamy się w postać Roberta Hawkinsa, amerykańskiego korespondenta wojennego polskiego pochodzenia. Istotną rolę w tej produkcji ma odegrać Powstanie Warszawskie, które ma być jedną z jej głównych i najbardziej rozbudowanych lokacji.

Nowy zwiastun prezentuje się naprawdę nieźle, choć niektóre tekstury - delikatnie mówiąc - nie wyglądają zbyt efektownie (te kwiatki...). Sama gra zapowiada się na naprawdę dynamiczną i emocjonująca, do tego to Powstanie Warszawskie... To może być jedna z ciekawszych polskich produkcji tego roku. CI Games to studio odpowiedzialne m.in. za takie gry jak „Sniper Ghost Warrior” i „Alien Rage”, a więc tytuły może nie rewelacyjne, ale całkiem przyzwoite.

Gra ukaże się 13 czerwca 2014 w pełnej polskiej wersji językowej na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz na PC. Ze względu na tematykę gry, bliską wielu Polakom, autorzy zdecydowali się także stworzyć wyjątkową okładkę polskiej edycji, która ma zostać zaprezentowana już wkrótce.