1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Serialowe "12 małp" coraz bliżej. Syfy zamówiło pilot

Serialowe „12 małp” coraz bliżej. Syfy zamówiło pilot

Amerykańska stacja telewizyjna Syfy ostro zabiera się do prac nad realizowanym w formie serialu remakem "12 małp". Właśnie zleciła przygotowanie pilotażowego odcinka.

Pilot zostanie wyprodukowany przez Universal Cable Productions we współpracy z Atlas Entertainment. W trwającym plus minus sześćdziesiąt minut odcinku będziemy mieli okazję zobaczyć jak bohater serialu, żyjący w postapokaliptycznej przyszłości, cofa się w czasie by zapobiec wydarzeniom, które doprowadziły do zagłady świata.

12 małp 2

Syfy zadeklarowało, że wszelkie dalsze plany związane z "12 małpami" są zawieszone do czasu ukończenia pilota i to od jego odbioru zależy, czy serial w ogóle powstanie. Za scenariusz odpowiedzialni są Terry Matalas i Travis Ficket ("Nikita"). Jakiekolwiek informacje dotyczące choćby obsady lub daty premiery pierwszego odcinka nie są na razie znane.

Serial "12 małp" będzie remakem filmu o tym samym tytule z 1995 roku w reżyserii Terry'ego Gilliama, z pamiętnymi rolami Bruce'a Willisa i Brada Pitta. Fabuła oryginału opowiada o losach więźnia Jamesa Cole'a, który przenosi się w przeszłość by pobrać próbkę tajemniczego wirusa. Ów wirus doprowadził do wyginięcia 99% ludzkiej populacji. W wyniku pomyłki Cole, zamiast do roku 1996, ląduje na miejscu sześć lat wcześniej i trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam poznaje osoby, które odegrają ogromną rolę w jego życiu i pomogą mu rozwikłać zagadkę organizacji terrorystycznej o nazwie "12 małp".

Dzieło Gilliama jest jednym z moich ulubionych filmów i bardzo jestem ciekaw, co przygotują nam autorzy remake'u. Choć ogólne założenia fabularne bez wątpienia pozostaną niezmienione w stosunku do oryginału, ze względu na nową formę na pewno wprowadzonych zostanie wiele nowych wątków. Zresztą motywy znane z filmu też prawdopodobnie okażą się zaskakujące - Gilliam nie ma żadnego wpływu na powstający serial. "12 małp" możecie obejrzeć na Amazonie.