Glovo wchodzi do Polski. Z tą apką zakupy z Biedronki dostarczą ci w pół godziny

Glovo dostarczy do umówionego miejsca zakupy z dyskontu lub supermarketu, perfumy z Rossmanna, frytki z KFC czy cokolwiek zapragniesz. Usługi dostępne są w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu i Katowicach.

Przed kilkoma miesiącami Glovo przejęło Pizza Portal, a także zapowiedziało stworzenie centrum technologicznego w Warszawie. Dziś aplikacja konkurująca z Uber Eats ma swoją premierę nad Wisłą.

Do czego może służyć Glovo?

Po wybraniu lokalizacji w aplikacji ukazują się usługi, w których Glovo może pośredniczyć:

Ze sklepów Glovo obsługuje Biedronkę, Żabkę i Carrefour Express. Ofertę sklepów możemy przeglądać bezpośrednio z aplikacji. Cena dowozu zaczyna się od 5,99 zł. W najszybszej konfiguracji upragnione zakupy możemy dostać już po 30-40 minutach. Jest to więc duża konkurencja dla startupów, takich jak Szopi.

W kategorii jedzenie mamy wyróżnione trzy fast-foody: KFC, Burger King i Pizza Hut (dostępna w przyszłości). Ofertę uzupełniają klasyczne restauracje, takie jak m.in. Yache Korea, Trattoria Toscana czy Zachodni Brzeg.

W menu przekąski i napoje mamy Zapiekanki warszawskie, Waff’love czy Sucre – Bistro. Prezenty możemy zamówić z Rossmana, iSpotu, Nespresso czy RTV Euro AGD. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wiele z tych sklepów nie ma jeszcze zaktualizowanej listy produktów. Przez to nie nie możemy przeglądać oferty, a jedynie wpisywać nazwy poszukiwanych artykułów.

Bardzo zagadkowo przedstawia się zaś opcja „Cokolwiek”. Polega ona na wpisaniu dowolnego życzenia do kuriera Glovo, które następnie zostanie przeanalizowane i wycenione.

Jakie są ograniczenia „dowolnej dostawy”?

  • waga: 8-9 kg,
  • wymiary: 40 x 40 x 30 cm,
  • rzecz musi być dostępna w mieście.

Pierwsza dostawa może być darmowa. Sam w kilka minut po zainstalowaniu aplikacji dostałem kod w formie notyfikacji. Podobnie jak w przypadku Ubera użytkownicy mogą sobie polecać aplikację. Za użytkownika, który dokonał zakupu na 30 zł, Glove płaci 20 zł.

Wejście do Polski poprzedzone przejęciem Pizza Portalu

Można się domyślać, że Pizza Portal stanowi trzon oferty Glove. W sierpniu popularna platforma do zamawiania jedzenia online została sprzedana za 35 mln euro. Wcześniejszy właściciel AmRest Holding SE znalazł dobrego kupca, który chciał rozszerzyć ofertę poza jedzenie.

Oscara Pierre

Glove powstało przed czterema laty. To hiszpańska firma założona przez Oscara Pierre’a i Sachę Michauda, która w ostatniej rundzie finansowania zebrała kapitał o wartości 150 mln euro.

Glove otworzy centrum technologiczne w Warszawie

Będzie to drugi hub firmy po Barcelonie. Startup planuje zatrudnić tam 40 inżynierów oraz 50 ekspertów technologicznych i produktowych.

Polska jest silnym konkurentem dla innych państw europejskich – to inkubator nowych talentów, które naszym zdaniem nie zostały jeszcze w pełni docenione przez świat

– czytamy w oświadczeniu Mustafy Sezgina, wiceprezesa ds. inżynierii Glovo.

Warszawskie centrum ma pracować nad SuperGlovo, czyli centrum dystrybucji umożliwiającej całodobowe dostarczanie produktów spożywczych w ciągu 20 minut od złożenia zamówienia online.