Wiadomości

Volkswagen ID.Buzz będzie kosztował 300 tys. zł. Nie pasuje? To bierzcie e-Craftera

Wiadomości 09.05.2022 10 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 09.05.2022

Volkswagen ID.Buzz będzie kosztował 300 tys. zł. Nie pasuje? To bierzcie e-Craftera

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz09.05.2022
10 interakcji Dołącz do dyskusji

Nie od razu, miła, nie od razu poznasz polską cenę Volkswagena ID.Buzz (u). Teraz poznasz niemiecką.

Portal electrive poinformował, że zna już niemieckie ceny Volkswagena ID.Buzz. Doszli do nich obserwując listę rządowych dopłat do zakupu elektrycznych samochodów. Przesadnie tanio nie jest, ale chyba nie miało być. Volkswagen ID.Buzz ma wywoływać zamieszanie, taki pozytywny zamęt. W tym celu jest radośnie kolorowy i wyglądem nawiązuje do sympatycznego ogórka, a jednocześnie ma wersję cargo, która będzie mogła poruszać się na kołach z kołpakami. Docelowa grupa klientów musi być zróżnicowana jak hippisowska komuna. Sprawdźmy, za ile Volkswagena ID.Buzz kupią Niemcy.

Volkswagen ID.Buzz – niemiecka cena

Cennik wersji osobowej ID.Buzz powinien rozpoczynać się od bliskich okolic 65 tys. euro. Wersja Pro (czyli najniższa) powinna kosztować 54 270 euro netto. Po dodaniu VAT-u końcowy koszt brutto to 64 581 euro. Taki pojazd ma akumulatory o pojemności 77 kWh i silnik o mocy 150 kW.

Wersja cargo będzie wyraźnie tańsza. Nie wiedzieć czemu, bo przecież zyskamy w niej miejsce na na dwie europalety. ID.Buzz może ciągnąć przyczepę o masie do 1000 kg. Za towarowego Volkswagena ID.Buzz zapłacimy 54 430 euro (brutto), a na rynku powinien pojawić się w tym miesiącu.

Volkswagen ID.Buzz cena

Jaka będzie polska cena Volkswagena ID.Buzz?

Proste przeliczenie euro na złotówki może nie być do końca precyzyjne, ale po obecnym kursie wyszłoby 304 tys. zł za wersję osobową Pro. Kolejny w kolejce pod względem wielkości elektryczny samochód od Volkswagena, czyli ID.5, w Polsce startuje od 215 890 zł, a Niemczech od 46 515 euro. Posługując się takim przelicznikiem otrzymalibyśmy cenę ID.Buzz w złotówkach nieznacznie poniżej 300 tys. i zapewne właśnie taka powita nas w polskim cenniku. Wersja towarowa powinna kosztować około 250 tys. zł.

W oczekiwaniu na Volkswagena ID.Buzz można kupić inny dostawczy i elektryczny samochód od Volkswagena, jeśli oczywiście ktoś wypatruje wersji cargo. Volkswagen e-Crafter kosztuje 327 389 zł, ma silnik o mocy 136 KM, trzy miejsca siedzące, jego zasięg to… 115 kilometrów i nie reklamuje go Ewan McGregor. To chyba wystarczające argumenty, żeby cierpliwie czekać na polski cennik Volkswagena ID.Buzz.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać