Wiadomości / Ciekawostki

Nowy Supercharger Tesli powstał w Radomiu. Tego nikt się nie spodziewał

Wiadomości / Ciekawostki 04.12.2019 237 interakcji
Michał Koziar
Michał Koziar 04.12.2019

Nowy Supercharger Tesli powstał w Radomiu. Tego nikt się nie spodziewał

Michał Koziar
Michał Koziar04.12.2019
237 interakcji Dołącz do dyskusji

Najnowszy Supercharger Tesli powstał w… Radomiu. Wiem, żarty o tym mieście śmieszą tylko nowobogackich warszawiaków, ale wybór miejsca na szybką ładowarkę jest dość zaskakujący.

Tesla jako firma nie należy do najbardziej konsekwentnie i zrozumiale zarządzanych. Zmiany cen ich samochodów to temat rzeka, a sam Elon Musk regularnie popisuje się nie zawsze korzystnymi dla przedsiębiorstwa tweetami. Także z dbałością o klientów po zakupie auta bywa różnie, zwłaszcza na rynkach, które nie są priorytetowe.

Dziwne decyzje dotyczą również rozmieszczenia Superchargerów. Ich sieć w Polsce na razie nie jest zbyt gęsta, co nie powinno dziwić. Zastanawiające może być jednak umieszczenie szybkiej ładowarki w centrum Poznania, a nie przy autostradzie A2. W końcu te urządzenia są dedykowane przede wszystkim szybkiemu uzupełnieniu energii w trasie. Z drugiej strony Poznań to miasto prężne biznesowo i często odwiedzane przez Niemców, więc umiejscowienie stacji w jego centrum da się obronić. W końcu za naszą zachodnią Tesla jest dość popularna. To jednak nie koniec dziwnego lokowania Superchargerów.

Radom potentatem elektromobilności.

Nikt się tego nie spodziewał. Na oficjalnej mapie ładowarek na stronie Tesli tej lokalizacji nie było w planach. Ni stąd ni zowąd na stronie Spotted: Radom pojawiło się zdjęcie nowego Superchargera przy ul. Toruńskiej 3.

Już niedługo w Radomiu ładowarki Tesli. Na elelcerku 😁

Opublikowany przez Spotted : RADOM Wtorek, 3 grudnia 2019

Sądząc po zdjęciu, powinien zostać niebawem otwarty. Samo ulokowanie stacji ładowania w Radomiu może i nie musi dziwić – w końcu obok przebiega ważna trasa S7. Okolice leklerka to także chyba najbliższe eski miejsce w obrębie Radomia, które może być wygodne także dla lokalnych kierowców Tesli, bo w bliskiej odległości oprócz hipermarketu znajdują się punkty gastronomiczne i Urząd Skarbowy.

Pozostaje tylko pytanie, czy faktycznie w Radomiu mieszka obecnie tak wielu posiadaczy amerykańskich samochodów elektrycznych, by warto było stawiać specjalnie dla nich ładowarkę w mieście, a nie np. na stacji benzynowej przy trasie S7. By z niej skorzystać będzie trzeba oddalić się od eski aż o około 10 km. Na moje oko, Superchargery w Polsce nadal powstają głównie z dedykacją dla Niemców odwiedzających Polskę. Szanse, że goście z zagranicy zechcą zrobić zakupy w hipermarkecie lub rozliczyć podatek w urzędzie w Radomiu są minimalne. Trudno więc zrozumieć skąd decyzja o postawieniu stacji ładowania w środku miasta o drugorzędnym znaczeniu biznesowym.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać