Wiadomości

Sub-marka Hyundaia ma swoją sub-markę. Może zrobić się gorąco

Wiadomości 26.03.2024 61 interakcji
Marek Stawski
Marek Stawski 26.03.2024

Sub-marka Hyundaia ma swoją sub-markę. Może zrobić się gorąco

Marek Stawski
Marek Stawski26.03.2024
61 interakcji Dołącz do dyskusji

Rodzina Hyundaia się powiększa. Luksusowa marka koreańskiego koncernu, Genesis, zaprezentuje w Nowym Jorku swoją sub-markę Magma oraz model studyjny wielkiego crossovera Neolun.

Genesis to nie tylko popularny zespół muzyczny z lat osiemdziesiątych, ale i luksusowa marka wylansowana przez Hyundaia. Teraz południowokoreański koncern chwali się planami wprowadzenia jej kolejnej odnogi o nazwie Magma. Do tego zapowiada prezentację projektu swojego nowego flagowego modelu.

Więcej o Hyundaiu przeczytasz tutaj:

Nazwa bardzo gorąca

Podczas zbliżających się Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku Genesis oficjalnie ogłosi plany stworzenia osobnej linii sub-marki Magma. Pod jej szyldem będą produkowane usportowione wersje modeli – coś w rodzaju marek Cupra czy Abarth. Jeśli uważaliście na geografii, to wiecie, że magma to niezwykle gorąca masa powstająca z roztopionych minerałów w głębi ziemi. Trzeba przyznać, że taka nazwa kojarząca się jednoznacznie z gorącem jest w stanie podkreślić temperament.

Cechami charakterystycznymi będzie body kit zaprojektowany pod kątem aerodynamiki oraz lepszego chłodzenia hamulców, akumulatora i silników elektrycznych. Koreańczycy zaprezentują także przykładowy model Genesis GV60 Magma. Dokładniejsze dane techniczne czy data premiery innych modeli nie są określone.

Genesis GV60 Magma

Ten odcień pomarańczowego nie jest w Genesis niczym nowym. Na zeszłorocznych targach w Nowym Jorku Koreańczycy zaprezentowali prototyp coupe o nazwie GV80, a nieco później także sedana G80. Obydwa były we właśnie tym, ognisto-miedzianym kolorze. G80 w wersji Magma Special jest już nawet dostępny w salonach, jednakże tylko w państwach Bliskiego Wschodu.

Magma to nie jedyna potencjalna nowość od Genesis

Oprócz kolejnej marki Genesis zamierza pokazać także jeden model, już bezpośrednio ze swojej stajni. Ma to być crossover najwyższej klasy, który jako model studyjny nosi nazwę Neolun. Podobnie jak marka Magma, będzie miał swoją premierę na targach w Nowym Jorku.

Dyrektor kreatywny Genesis, Luc Donckerwolke, powiedział, że projekt czerpie inspirację z porcelany, stąd eleganckie, zaoblone kształty. Design oddaje cechy modeli produkcyjnych Genesis, zaprojektowanych w dość minimalistyczny sposób. Obraz uzupełniają masywne koła z oryginalnym wzorem obręczy, w którym wyraźnie widać trend Maybacha czy Bentleya, kamery zamontowane zamiast lusterek wstecznych oraz brak klamek w drzwiach. Jeżeli Neolun wejdzie na rynek, to zgodnie z nomenklaturą marki powinien otrzymać oznaczenie GV90.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać