Ciekawostki

Skoda Superb za pół miliona na sprzedaż. W Polsce byłby na nią jeden klient

Ciekawostki 07.08.2023 55 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 07.08.2023

Skoda Superb za pół miliona na sprzedaż. W Polsce byłby na nią jeden klient

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk07.08.2023
55 interakcji Dołącz do dyskusji

Skoda Superb za pół miliona złotych jest na sprzedaż na niemieckim portalu ogłoszeniowym. To egzemplarz opancerzony… w sam raz dla pewnego ważnego polskiego polityka, który jest znany z zasiadania na tylnej kanapie Skody.

Skoda Superb kiedyś potrafiła kosztować sporo mniej niż sto tysięcy złotych. Mówimy o wciąż jeszcze aktualnej generacji tego modelu i o egzemplarzach fabrycznie nowych – tyle że takie ceny obowiązywały niedługo po debiucie trzeciej odsłony tego modelu. Znam kogoś, kto wtedy nie kupił takiego auta, a potem ceny wzrosły i teraz żałuje. W tej chwili tanio nie jest – delikatnie mówiąc. Ale i tak widok Skody Superb za 125 000 euro – czyli równowartość 550 tysięcy złotych – może dziwić.

Skoda Superb za pół miliona złotych została wystawiona na niemieckim portalu ogłoszeniowym

Jako pierwszy o tej ofercie napisał portal magazynauto.pl. Czy to już? Czy Skody tak podrożały? Nie do końca. Sprzedającym ten egzemplarz jest firma Inter-auto Belgrade. Przedsiębiorstwo ze stolicy Serbii od ponad 15 lat zajmuje się zwiększaniem bezpieczeństwa samochodów… ale bynajmniej nie chodzi o montaż dodatkowych poduszek powietrznych.

Wyjątkowo drogi Superb jest opancerzony. Mówimy o zabezpieczeniu klasy BR5. Skoda wytrzyma ostrzał z karabinu maszynowego, jak również trzy trafienia pociskami kalibru 7,62 mm w ten sam punkt z odległości 10 metrów.

skoda superb za pół miliona

Oprócz opancerzenia, ma także m.in. specjalnie zabezpieczony akumulator, zbiornik paliwa czy silnik, a do bagażnika o wiele trudniej się dostać, np. by ukraść z niego jakieś kosztowności czy dokumenty. Ile waży taka Skoda? Nie wiadomo, ale masa własna z pewnością sprawia, że 280-konny silnik 2.0 TSI (połączony z napędem na cztery koła i skrzynią automatyczną DSG) ma tutaj o wiele więcej roboty. O ile seryjny Superb z takim napędem to naprawdę szybkie auto, o tyle opancerzona Skoda Superb za pół miliona złotych może być już nieco ślamazarna.

skoda superb za pół miliona

Taki samochód jest dobry, bo niepozorny

Jeśli ktoś boi się o swoje życie i zdrowie, nie powinien rzucać się w oczy. Przejazd przez miasto w kolumnie Mercedesów klasy G albo BMW serii 7 nie pozostanie niezauważony. Srebrna Skoda – taka sama, jaką jeździ zastępca kierownika działu finansów w waszej firmie – może przemykać, nie budząc niczyich emocji ani podejrzeń.

Wiecie dobrze, kto w Polsce lubi być wożony na tylnej kanapie Superba. Może jego egzemplarz też jest opancerzony?

Źródło zdjęć: ogłoszenie na Mobile.de, autor: Inter-car Belgrade

Czytaj również:

Na sprzedaż jest pierwsze w historii 10-cylindrowe BMW M5. Zbudował je Volkswagen

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać