Wiadomości

Taka będzie nowa Skoda Superb. Jest oficjalna specyfikacja

Wiadomości 21.07.2023 83 interakcje

Taka będzie nowa Skoda Superb. Jest oficjalna specyfikacja

Piotr Barycki
Piotr Barycki21.07.2023
83 interakcje Dołącz do dyskusji

Jedno z najbardziej wyczekiwanych aut w 2023 r. nie ma już prawie tajemnic. Oto jaka będzie nowa Skoda Superb.

Zacznijmy od tego, czego można się było spodziewać:

Nowa Skoda Superb, która zadebiutuje jeszcze w 2023 r., będzie większa.

I to nawet pomimo tego, że obecna generacja Superba zdecydowanie nie była małym autem. Nowe wcielenie urośnie w wersji hatchback o 43 mm, natomiast w wersji kombi – o 40 mm. Granica 5 m nie zostanie więc jeszcze przekroczona, ale pierwsza odmian będzie mierzyć już imponujące 4912 mm, natomiast druga – 4902 mm.

Nie wpłynie to przy tym w żaden sposób na rozstaw osi – ten dalej będzie wynosił równe 2841 mm, niezależnie od rodzaju nadwozia. Wzrosnąć ma natomiast pojemność bagażnika – o 20 l w hatchbacku (do 645 l) i o 30 l w i tak już przepastnym kombi (690 l).

nowa skoda superb 2023
Nowa Skoda Superb zostanie zaprezentowana jeszcze w 2023 r.

Nowa Skoda Superb ma być też wyższa (12 mm w przypadku hatchbacka, 5 mm w przypadku kombi), co ma się przełożyć na wzrost miejsca nad głowami i z przodu, i z tyłu.

Co ciekawe, auto ma być przy okazji aż o 15 mm węższe od poprzednika, więc w tym jednym wymiarze czeka nas redukcja.

Nowa Skoda Superb (2023) – co pod maską?

nowa skoda superb 2023

3 warianty benzynowe, 2 odmiany diesla i jedna hybryda plug-in.

Fani jednostek benzynowych będą mogli wybierać pomiędzy bazowym 1.5 TSI o mocy 150 KM, 2-litrowym TSI o mocy 204 KM albo również dwulitrowym TSI, ale generującym już 265 KM i łączonym z napędem na obie osie.

W przypadku diesli do wyboru będzie tylko 2.0 TDI, generujące albo 150 KM, albo 193 KM i łączone wtedy napędem 4×4.

Jedyna hybryda plug-in w gamie zaoferuje natomiast połączenie silnika 1.5 TSI z napędem elektrycznym oferując przy tym sumarycznie 204 KM. Taki wariant będzie oferowany tylko w parze z nadwoziem kombi.

nowa skoda superb 2023

Fani manualnych skrzyń biegów będą przy tym musieli obejść się smakiem. Wszystkie kombinacje układów napędowych występują wyłącznie z DSG, przy czym w hybrydzie plug-in jest on 6-stopniowy, natomiast we wszystkich pozostałych – 7-stopniowy.

Nowa Skoda Superb – co jeszcze wiemy?

Między innymi to, że na liście wersji wyposażenia ponownie pojawi się Sportline i Laurin&Klement. Na listę wyposażenia trafi natomiast chociażby sześć zupełnie nowych kolorów lakierów, dziesięć wzorów felg aluminiowych, nowa generacja DCC i HUD, dwa warianty LED-owych reflektorów i odświeżony pakiet systemów wspomagających jazdę.

W kokpicie zagości natomiast m.in. nowy wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego, oferujący przekątną na poziomie do 12,9 cala. Dźwignia wyboru trybów jazdy automatycznej przekładni zostanie natomiast przeniesiona w końcu na kolumnę kierowniczą.

Niestety zdjęciami wnętrza Skoda postanowiła się jeszcze nie dzielić. Ale i tak do premiery nie zostało już tak dużo czasu – oficjalna prezentacja nowego modelu zaplanowana jest na listopad tego roku.

Czytaj również:

Używana Skoda Superb II – usterki, awarie, polecane silniki

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać