Wiadomości

Możesz już zamieszkać w swoim Porsche. Razem z autem kupisz w salonie… namiot

Wiadomości 09.09.2022 37 interakcji

Możesz już zamieszkać w swoim Porsche. Razem z autem kupisz w salonie… namiot

Piotr Barycki
Piotr Barycki09.09.2022
37 interakcji Dołącz do dyskusji

Odwieczny dylemat – czy kupić Porsche, czy może jednak dom – nareszcie odchodzi w zapomnienie. Można teraz kupić Porsche, namiot dachowy – oczywiście również od Porsche – i uznać, że nasze motoryzacyjno-mieszkaniowe potrzeby zostały zaspokojone w zupełności. 

Trzeba się tylko dogadać z bankiem, żeby pozwolił wziąć kredyt hipoteczny na taką kombinację, bo – tak, dobrze zgadliście – taki pakiet będzie kosztował sporo.

Porsche prezentuje swój własny namiot dachowy. Będzie pasował na prawie wszystkie modele.

porsche namiot dachowy

Prawie, bo na liście zgodnych modeli jest Macan, Cayenne, Panamera, Taycan oraz standardowego 911. Nie ma przy tym znaczenia, czy mamy relingi dachowe, czy też nie zdecydowaliśmy się na ten dodatek – namiot i tak ma być możliwy do zamontowania.

Kto nie skorzysta z takiej domowo-samochodowej hybrydy? Ci, którzy wybrali 718 w dowolnej wersji oraz ci, którzy z rodziny 911 wybrali GT, Targę albo kabriolet. Reszta może pójść do salonu, zamówić namiot i wzbudzać potem oburzenie u hardcore’owych fanów Porsche, którzy ledwo przeżyli Cayenne, a teraz muszą sobie radzić z 911-tkami z namiotem na dachu. Ich pech.

Namiot dachowy Porsche nie będzie oczywiście byle jakim namiotem.

porsche namiot dachowy

Na czas podróży zamykamy go w eleganckim boxie, bez żadnych falujących na wietrze sznurków i takich tam nieeleganckich detali. Namiot dachowy Porsche ma być też całosezonowy, oferując m.in. ścianki wykonane z oddychającego materiału, odporne na wodę zamki, wodoodporne zadaszenie wejścia i dwa spore okna, oczywiście z moskitierą.

porsche namiot dachowy

Samo rozkładanie też ma być banalnie proste – box otwieramy z pomocą dwóch siłowników, a potem zostaje nam już tylko ustabilizować wyjście drabinką i postawić namiot do pionu z wykorzystaniem 4 pałąków. To tyle – namiot gotowy.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to wymiary złożonego namiotu wynoszą 146 x 140 x 33 cm, a po rozłożeniu – 258 x 257 x 118 cm, z czego użyteczna przestrzeń podłogi to 210 x 130 cm. Trzeba tylko dobrze uważać przy doborze osób, które będą w tym namiocie spały. Dla aut z relingami dachowymi limit wagi użytkowników wynosi około 190 kg, natomiast jeśli nie mamy relingów, to nie powinniśmy przekraczać… 140 kg. Nie powinniśmy też jeździć zbyt szybko, bo według producenta limit prędkości z namiotem na dachu wynosi 130 km/h.

Ach, lepiej też zorganizujcie sobie w garażu odpowiedni system montażowy albo przed odebraniem namiotu zapiszcie się na siłownię – namiot z boxem ma masę 56 kg, więc wrzucenie go na takie Cayenne nie będzie należało do najprostszych zadań.

Ile kosztuje namiot dachowy Porsche?

Według dzisiejszego kursu euro – równowartość około 23 000 zł. Brzmi to dość obłąkańczo, ale to w końcu dodatek do Porsche z wielkim logo Porsche – może sobie tyle kosztować. Zresztą nowe, również boxowe namioty Thule, z łatwością przekraczają cenę kilkunastu tysięcy złotych. I mają dość zaskakująco dużo elementów podobnych do tych, które znajdziemy w namiocie od Porsche…

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać