Wiadomości

Polestar Precept – chcecie? To dostaniecie

Wiadomości 28.09.2020 32 interakcje
Adam Majcherek
Adam Majcherek 28.09.2020

Polestar Precept – chcecie? To dostaniecie

Adam Majcherek
Adam Majcherek28.09.2020
32 interakcje Dołącz do dyskusji

Klienci chcą, prasa chce, Volvo też chce – Polestar Precept doczeka się wersji produkcyjnej.

Gdy w kwietniu prezes Ingenlath pokazywał koncepcyjną, elektryczną limuzynę Polestara zapewniał, że to zapowiedź rozwiązań, które trafią do kolejnych modeli marki. Wówczas odnosiliśmy je do modelu Polestar 3 – elektrycznego SUV-a z nadwoziem nawiązującym do linii coupe, którego wcześniej zapowiadał już Maximilian Missoni, szef designu marki.

To auto ma szansę pojawić się również jako elektryczne Volvo XC100.

Polestar stwierdził, że znajdzie w gamie miejsce również na model Precept

Nie wiadomo, czy tak się będzie finalnie nazywał, ale już wiemy, że faktycznie powstanie. Podczas targów samochodowych trwających właśnie w Pekinie, prezes Ingenlath, stojąc przed tym modelem w jego koncepcyjnej formie przyznał, że auto spotkało się z tak pozytywnym przyjęciem, że firma zdecydowała się wdrożyć ten projekt do produkcji.

Ten samochód ma być manifestem tego, jak może wyglądać motoryzacja przyjazna środowisku.

Nie podano żadnych szczegółów technicznych na jego temat. Nie wiemy kiedy wejdzie do produkcji, jakie będzie miał osiągi, jak duże będzie miał akumulatory. Ale już wiemy, że jego wnętrze powstanie z przetworzonych butelek plastikowych, sieci rybackich i ścinków korka. Do tego wybrane elementy wnętrza i nadwozia powstaną z kompozytu opracowanego na bazie lnu, który ma być co najmniej tak samo wytrzymały, ale znacznie lżejszy od plastiku.

Podobno teraz właśnie to jest najważniejsze dla klientów – by nowe pojazdy, jakiekolwiek by nie były, powstawały w sposób przyjazny środowisku. I dlatego Polestar zbuduje w Chinach nową fabrykę – oczywiście węglowo neutralną.

Polestar już zaczął dostarczać pierwsze egzemplarze modelu 2.

Produkowane w Chinach samochody poza rodzimym rynkiem trafiają do wybranych krajów w Europie oraz do Stanów Zjednoczonych. Sieć dealerska Polestara nie jest tożsama z siecią salonów Volvo. Dlatego póki co Polestar nie pojawił się oficjalnie w Polsce. Jednak z źródeł bliskich importerowi wiemy, że i u nas są zainteresowani, którzy nawet zamówili za granicą hybrydowe Polestary 1. Zapewne jednak szansa spotkania takiego rodzynka na ulicy jest bliska zeru.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać