Wiadomości

Oto jak może wyglądać Polestar 3, czyli Volvo XC90, ale nie od Volvo

Wiadomości 04.05.2020 34 interakcje
Adam Majcherek
Adam Majcherek 04.05.2020

Oto jak może wyglądać Polestar 3, czyli Volvo XC90, ale nie od Volvo

Adam Majcherek
Adam Majcherek04.05.2020
34 interakcje Dołącz do dyskusji

Na początku kwietnia dowiedzieliśmy się, Polestar 3 ma być SUV-em nawiązującym do konceptu Precept. Dziś zobaczyliśmy pierwsze wizualizacje.

Trzeci model marki-córki Volvo ma się pojawić na rynku w 2022 r. Do tego czasu musimy się zadowolić hybrydowym Polestarem 1 i elektrycznym Polestarem 2. Albo ich zdjęciami i prezentacjami na Youtubie, bo jak narazie szwedzka marka nie planuje oficjalnej obecności w Polsce.

Trzeci model ma się różnić od dwóch starszych tym, że zupełnie nie będzie przypomniał Volvo. 

Na pierwszy rzut oka w koncepcyjnym Precepcie trudno znaleźć podobieństwo do jakiegokolwiek modelu Volvo. Być może wnętrze można uznać za szwedzko-minimalistyczne, na wzór modeli znanych z tynku, ale patrząc na karoserię auta, celowałbym raczej w marki chińskie, niż europejskie. 

Polestar Precept

Polestar 3 też ma wyglądać zupełnie inaczej, mimo, że z Volvo będzie miał wiele wspólnego.

A najbliżej mu będzie do XC90, bo ma powstać na platformie SPA2, z której skorzysta najpierw XC90, a potem kolejne V60, czy S90. W przeciwieństwie do elektrycznego XC90 kolejnej generacji, Polestar 3 ma pozostać modelem pięciomiejscowym, podczas gdy SUV Volvo ma być proponowany również w siedmiomiejscowej konfiguracji. 

Nie znaczy to jednak, że Polestar 3 będzie wyłącznie inaczej opakowanym Volvo.

Owszem, ma być równie bezpieczny co modele marki-matki, ale jak zapewniają przedstawiciele Polestara, w przypadku tej marki akcenty postawiono zupełnie inaczej, tak by klienci mieli wrażenie obcowania ze zdecydowanie innym produktem. Ma mieć więcej sportowego charakteru, ma prowadzić się inaczej i przede wszystkim, w przeciwieństwie do Volvo, nie skończy przyspieszać przy osiągnięciu 180 km/h. 

Polestar Precept

Polestar 3 – jak będzie wyglądać

Tego nie wiemy na pewno, ale możemy zobaczyć jak wyobraża sobie ten model grafik, który przygotował wizualizacje dla brytyjskiego carbuyera. 

Mamy nawiązania do Precepta w supermodnym nadwoziu SUV-a coupe. 

Wciąż jednak nie mogę się pozbyć wrażenia, że oglądamy kolejnego chińskiego rywala Tesli. Być może tym razem do głosu doszli designerzy Geely? Pamiętajmy jednak, że to tylko wizja przygotowana prze grafika, nie są to oficjalne ilustracje od Polestara. Ale patrząc na koncept Precept trudno oczekiwać, by zbudowany na jego wzór SUV mógł być drastycznie inny od tego co oglądamy wyżej. Jak oceniacie tę wizję? 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać