Wiadomości

Nowy Nissan Skyline nadchodzi. Gotujcie sobie już bigos na uspokojenie, będzie oburzający

Wiadomości 10.03.2023 858 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 10.03.2023

Nowy Nissan Skyline nadchodzi. Gotujcie sobie już bigos na uspokojenie, będzie oburzający

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk10.03.2023
858 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowy Nissan Skyline nie będzie autem sportowym. Nie będzie także sedanem. Legendarna nazwa posłuży jako imię dla… elektrycznego SUV-a. To nie pierwszy zamach na kultowy model.

Nissan Skyline. Oto jedna z tych nazw, które rozpalają wyobraźnie fanów motoryzacji na podobnym poziomie co Impreza (i nikt tu nie mówi o całonocnej balandze), Viper czy Corvette. Dla niektórych Skyline znaczy o wiele więcej. Zwłaszcza dla tych, którzy spędzali długie godziny na graniu w gry o tuningu i wyścigach.

nowy nissan skyline

Tak naprawdę nazwa Skyline jest znana od 1957 roku

Zwykle kojarzymy ją z literkami „GT-R” na końcu, ale oferowane przede wszystkim na rynku japońskim Skyline’y nie zawsze są i były emocjonujące. W zwykłych wersjach… to po prostu zwykłe samochody. Gdyby nie stworzono ich wersji sportowych – oczywiście wspaniałych – nikt nie kojarzyłby nazwy Skyline w żaden inny sposób niż „no tak, to ten wóz, który mój sąsiad kupił sobie po przejściu na emeryturę”.

 

Emocje aż kipią.

Obecnie Nissan Skyline to japońska nazwa na sedana, którego w Europie kojarzyliśmy pod nazwą Infiniti Q50. To estetyczny, zgrabny wóz z napędem na tył lub na cztery koła. Może mieć motor benzynowy 2.0T o mocy 211 KM lub hybrydę z 3,5-litrowym V6. Próbował na naszym rynku rywalizować przede wszystkim z BMW serii 3 i Mercedesem klasy C. Nie udało mu się wspiąć na wysokie miejsca list sprzedaży, co nie znaczy, że nie znalazł wiernych fanów.

Nowy Nissan Skyline będzie SUV-em. I to elektrycznym

To nie pierwszy raz, gdy Skyline będzie miał podniesiony prześwit. Tego „imienia” użyto już w 2009 roku do nazwania wozu znanego u nas jako Infiniti EX. To SUV. Oburzające? Być może dla niektórych. To patrzcie teraz.

nowy nissan skyline

Jak portal Motor1 podaje w ślad za stroną Best Car, nowy Nissan Skyline prawdopodobnie będzie elektrycznym SUV-em ze stylistyką w stylu coupe. Czyli może przypominać Infiniti QX55. Układ napędowy zostanie zapewne zaczerpnięty z Nissana Ariyi, ale wcześniej konstruktorzy odpowiednio go wzmocnią. Czy to uchroni fanów JDM-owych klimatów i gier wideo od palpitacji serca? Najpierw „zhańbiono” nazwę Mustang, teraz czas na Skyline’a. Niech gotują sobie już bigosu na uspokojenie, a ja tradycyjnie nie widzę w takim zabiegu niczego złego.

nowy nissan skyline

Czytaj również:

Nissan pokazał „nowego” GT-R, a na Tarchominie robi się spojlery z desek. Co łączy te projekty?

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać