Wiadomości

Mamy to! Nowy Ford Mondeo na zdjęciach, które wyciekły do sieci, wygląda świetnie

Wiadomości 09.11.2021 418 interakcji

Mamy to! Nowy Ford Mondeo na zdjęciach, które wyciekły do sieci, wygląda świetnie

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski09.11.2021
418 interakcji Dołącz do dyskusji

Zdjęcia, które przedostały się do sieci, pokazują, że nowy Ford Mondeo będzie pełnoprawnym sedanem z ciekawą stylistyką. Warto było czekać.

Dzięki uprzejmości Chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych wiemy już, jak wygląda nowy Ford Mondeo, a raczej jego następca, którego nazwa może się jeszcze zmienić. W przyszłym roku Mondeo ma zniknąć z europejskiego rynku, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie dostępny pod inną nazwą. Ale jak się będzie nazywał, to jest teraz mało istotne, ponieważ najważniejszą informacją jest to, że mamy przed sobą pełnoprawnego sedana, a nie crossovera. I bardzo możliwe, że już w przyszłym roku będzie można go podziwiać na europejskich ulicach.

nowy ford mondeo zdjęcia

Zdjęcia pokazują, że nowy Ford Mondeo to kontynuacja stylistyki pokazanej w modelu Evos

I to bardzo dobra wiadomość, ponieważ jest to świetnie narysowany samochód. Na zdjęciach, które wyciekły do internetu, widzimy odmianę ST-Line. Poznamy ją po dużym czarny grillu, zderzaku ze skromnym dolnym wlotem powietrza i dyfuzorem z tyłu. Maska nowego Mondeo ma mocno zaakcentowane przetłoczenia, dzięki czemu samochód ma bardzo dynamiczny wygląd. Bardzo podoba mi się niezakłócona przez klamki linia boczna. Dwukolorowe malowanie sprawia, że pierwszy raz w życiu patrzę na Forda Mondeo z przyjemnością.

nowy ford mondeo zdjęcia

Jak wspominałem — wersja ST-Line ma z tyłu dosyć dyskretny dyfuzor. Kompletu sportowego wyglądu dopełnia delikatna lotka na klapie. Podobają mi się przydymione światła połączone listwą świetlną. Nie jestem fanem tej nowej mody na rozstrzelone nazwy modelu na klapach samochodów, ale przynajmniej od razu wiadomo, że mamy przed sobą Mondeo. Znamy również wymiary nowego Forda. Jego długość to aż 4935 mm, czyli jest o 66 mm dłuższy niż obecna generacja Mondeo sprzedawana w Europie. To spora różnica. Rozstaw osi wynosi 2945 mm, czyli aż o 95 mm więcej niż obecnie.

Dostępne w Chinach opcje wykończenia

Nowy Ford Mondeo będzie sprzedawany w Chinach z dwulitrowym silnikiem EcoBoost o mocy 235 KM w połączeniu z 8-biegową przekładnią automatyczną. W Europie prawdopodobnie będzie również dostępny z trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1,5 l, znanym z Kugi i Focusa.

Nie pokazano wnętrza Mondeo, ale możemy spodziewać się, że będzie takie jak w Evosie

Oznacza to, że łączna przekątna ekranów w samochodzie wyniesie prawie 40 cali. Ekran kierowcy ma przekątną 12,3 cala. Obok niego znajduje się dotykowy ekran o przekątnej 27 cali, który działa w rozdzielczości 4K. Szerokość zestawu ekranów to aż 1,1 m.

Jestem w szoku, bo nie spodziewałem się, że nowy Ford Mondeo może wyglądać tak dobrze.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać