Ciekawostki

Mój sąsiad wymyślił nowe logo Dacii i przyozdobił nim Logana. Poszło mu lepiej niż niejednemu designerowi

Ciekawostki 30.09.2023 69 interakcji

Mój sąsiad wymyślił nowe logo Dacii i przyozdobił nim Logana. Poszło mu lepiej niż niejednemu designerowi

69 interakcji Dołącz do dyskusji

Temat logo spędza sen z powiek producentom samochodów. Klienci często decydują się na zakup dla wymarzonego znaczka, ale nie mój sąsiad. On nie był zadowolony z logo Dacia na czerwonym Loganie i wziął sprawy w swoje ręce.

Rumuńska Dacia to jedna z tych firm, która stosunkowo często zmienia logo. Od 1999 r. marka należy do Renault i od tamtego czasu logotyp był wysyłany do lamusa już cztery razy. Nie mam tutaj na myśli zmian w stylu Porsche, które przez trzy lata pracuje nad tym, żeby nic nie zmienić i robi premierę takiego samego logotypu, jakim dysponuje od wielu dekad. O nie – w Dacii zmiany za każdym razem były diametralne – zapraszam na koniec tekstu po galerię historycznych logotypów Dacii.

Ale nawet tak duży wybór oficjalnych logo Dacia nie wystarczył mojemu sąsiadowi. On stworzył nowe, „lepsze” logo dla swojego Logana. Wyszło mu to całkiem nieźle. Oto efekt jego pracy:

Logo Dacia

Pan sąsiad za bazę obrał oficjalny logotyp obowiązujący w Dacii w latach 2003-2008. Była to niebieska tarcza pełna błękitnych trójkącików, nad którymi widnieje dumny napis Dacia. Te błękitne trójkąciki musiały wiercić sąsiadowi niezłą dziurę w mózgu, bo postanowił je przyćmić, dodając na środku gwiazdkę oraz literkę „L”. I tak właśnie powstało nowe, nieznane, unikatowe, wyjątkowe logo Dacia. Logo, które prezentuje się z daleka naprawdę autentycznie. Na dodatek przez doklejenie znaków stało się trójwymiarowe, bardziej srebrne i jakieś takie szlachetniejsze? Sam nie wiem…

Logo Dacia

Więcej o logotypach przeczytacie tutaj:

Być może zastanawiacie się, czy sąsiad rozprawił się jedynie ze znakiem zdobiącym przód. Nic z tych rzeczy – to profesjonalna robota i tylny znaczek także jest zmodyfikowany. Oprócz tego na tylnej klapie znajdują się oryginalne napisy 1.4 MPI oraz Logan z dopiskiem by Renault. A we wnętrzu? Na kierownicy zamiast tarczy jest napis Dacia, więc nie było czego zmieniać, a innych znaczących miejsc z logo nie stwierdzono – Logan to nie BMW w M-pakiecie, żeby wklejać znaczki na każdym plastiku.

Gdyby to było Ferrari, to pewnie właśnie mój sąsiad otrzymałby pozew, ale ponieważ Dacia sama co kilka lat wymyśla swój logotyp na nowo, to chyba nie obrazi się na właściciela czerwonego sedana – w jego oczach to przecież „dobra zmiana”. Moim zdaniem, jak na możliwości polskiego emeryta, to naprawdę przemyślany projekt. Oby każdy starszy Pan miał tyle fantazji!

Krótka historia logo Dacia:

Logo Dacia
Fot. Logos-world.net

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać