Wiadomości

Porsche pokazało nowe logo. Jego stworzenie zajęło 3 lata

Wiadomości 01.06.2023 80 interakcji

Porsche pokazało nowe logo. Jego stworzenie zajęło 3 lata

Piotr Barycki
Piotr Barycki01.06.2023
80 interakcji Dołącz do dyskusji

Porsche właśnie pokazało swoje nowe logo, albo – trzymając się prawidłowych określeń – herb. Cały proces projektowania zajął trzy lata, a nowa wersja herbu trafi na samochody jeszcze w tym roku. 

Jeśli ktoś spodziewał się rewolucji, to nie – nic takiego nie miało miejsca. Odróżnienie starego herbu od nowego będzie wymagało – poza świadomością, że w ogóle coś się zmieniło – bystrego oka. Nowe logo Porsche wygląda bowiem tak:

porsche nowe logo

I na pierwszy rzut oka wygląda jak… stary herb. Zachowany został niemal w całości poprzedni układ oraz wszystkie charakterystyczne elementy. Co więc się zmieniło? Całośc – jak to bywa w obecnych czasach – uproszczono, ale tym razem nie posuwając się do ekstremalnych rozwiązań. Zamiast tego po prostu usunięto tło, sprawiając, że całość jest wizualnie bardziej płaska, czerwone akcenty ozdobiono strukturą plastra miodu, a napis Porsche jest „większy i bardziej na środku”.

porsche nowe logo

Przywrócono też napis „Stuttgart” (nowym fontem), który był obecny na właściwie wszystkich starszych wariantach herbu, natomiast zniknął w ostatnim wydaniu, które teraz odchodzi do historii. Poprawiono też rysunek konia, który – co ciekawe – jest mniej uproszczony, niż do tej pory.

Trzeba przy tym przyznać, że choć całościowa zmiana nie jest gigantyczna, to jednak projektantom z Porsche udało się raczej to, co planowali – czyli sprawić, żeby herb wyglądał bardziej nowocześnie, a jednocześnie niczego przesadnie nie zepsuć.

Odejście dotychczasowego herbu do historii nie oznacza jednak pełnego zniknięcia z rynku. Porsche ma oferować wszystkie historyczne herby – wraz z tym obecnie obowiązującym – w ramach programu Porsche Classic. Nie musimy się więc obawiać, że nasze klasyczne Porsche będzie nosić niepasujący do epoki emblemat.

Kiedy nowe logo Porsche trafi na samochody?

Jeszcze w tym roku, chociaż nie podano dokładnego terminu poza „okolicami końca 2023”. Od tego momentu będzie można chodzić po mieście z lupą i sprawdzać, czy ktoś faktycznie jeździ najnowym-nowym Porsche, czy może załapał się jeszcze na serię znaczków, które już nie obowiązują.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać