Wiadomości

Czy Geometria Kung-fu Krowa skopie konkurencję? Nazwy samochodów elektrycznych są… dziwne

Wiadomości 19.09.2021 70 interakcji

Czy Geometria Kung-fu Krowa skopie konkurencję? Nazwy samochodów elektrycznych są… dziwne

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski19.09.2021
70 interakcji Dołącz do dyskusji

Geometry EX3 Kungfu Cow to elektryczny crossover z jedną z najśmieszniejszych nazw w ostatnich latach. Czy skopie konkurencję jak przystało na mistrza sztuk walki?

Praktycznie każdy producent miał problemy, gdy okazywało się, że nazwa jego modelu może w niektórych krajach mieć znaczenie obraźliwe lub wulgarne. Moje ulubione przykłady to Mazda Bongo, Mazda Laputa, Mitsubishi Pajero, a z nowszych Hyundai Kona, który w Portugalii ma zupełnie inną nazwę — Kauai, bo Kona brzmi dokładnie tak samo jak wulgarne określenie żeńskich narządów rozrodczych. Te problemy z nazwą wynikały z nieświadomości producentów i zwykłych błędów. Natomiast nowy trend wśród chińskich producentów pokazuje, że nazwą samochodu można się doskonale bawić. Nie trzeba silić się na śmiertelną powagę, tylko trzeba do życia podchodzić z humorem. Wystarczy wspomnieć produkty firmy Ora: Punk Cat czy Lightning Cat.  Teraz do tego grona dołącza Geometry — submarka Geely, która wystartowała 2 lata temu. Wtedy w ofercie miała tylko dwa modele o chwytliwych nazwach A i C, które nikogo nie obrażały. Tym razem postanowiła rozwinąć nazwę swojego nowego modelu. Będzie nosił dumne miano Kungfu Cow.

geometry kungfu cow
Geometry EX3 Kungfu Cow

Geometry EX3 Kungfu Cow to elektryczny crossover

Mierzy 4005 mm długości, 1760 mm szerokości i 1575 mm wysokości. Rozstaw osi to przyzwoite jak na te wymiary 2480 mm. Pod maską znalazł się silnik elektryczny o mocy 70 kW (95 KM) i 180 Nm momentu obrotowego. Zasięg samochodu producent określił na 322 km, ale według cyklu NEDC, więc realny zasięg wynosi trochę ponad 200 km. Po takim dystansie trzeba szukać ładowarki, ale z tego co wiem, w Chinach nie trzeba ganiać się po parkingach, tak jak w Polsce musiał to robić Grzegorz. Akumulator ma pojemność 37 kWh i może się naładować do pełna w godzinę.

Geometry EX3 Kungfu Cow
Geometry EX3 Kungfu Cow
Geometry EX3 Kungfu Cow
Geometry EX3 Kungfu Cow

We wnętrzu znajdziemy wyświetlacz centralny, dużo kontrastowych kolorów. Jest schludnie i tanio. Urzeka mnie klasyczny hamulec ręczny. Żadnych nowoczesnych wymysłów w rodzaju przycisków. Samochód kosztuje około 9 tysięcy dolarów, ale producent zdecydował się na nietypową zachętę. Jeżeli klient złoży zamówienie w przedsprzedaży, to będzie musiał wnieść opłatę rezerwacyjną w wysokości 62 dolarów. W ramach wdzięczności od ceny końcowej zostanie odjęta dziesięciokrotność tej sumy.

Wnętrze Geometry EX3 Kungfu Cow

Ale i tak najlepsza w tym wszystkim jest krowa. Materiały promocyjne z nią są świetne. Plakat reklamujący EX3 wygląda tak:

Tatuaże na bicepsie krowy rozwaliły mi szyszynkę. Tak prezentuje się krowa wewnątrz samochodu:

Wieź mnie daleko

Zawsze myślałem, że krowy są roślinożercami, ale jak się okazuje krowa, która zna kung-fu lubi łowić ryby.

geometry kungfu cow

Wspaniała stylizacja. Chińczycy wiedzą jak zrobić, żeby o ich samochodach mówił cały świat, a krowa reklamująca ten samochód dołącza do mojej galerii sympatycznych maskotek.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać