Ciekawostki

Ferrari Roma przegrało spotkanie z windą. Jest za tanie i go nie szanują

Ciekawostki 03.02.2023 15 interakcji

Ferrari Roma przegrało spotkanie z windą. Jest za tanie i go nie szanują

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski03.02.2023
15 interakcji Dołącz do dyskusji

Winda czy Ferrari Roma? Wynik starcia nie był do końca pewny, ale niestety samochód z Maranello nie dał rady.

Ferrari Roma to jeden z najpiękniejszych samochodów ostatnich lat. Niektórzy złośliwie twierdzą, że to zasługa podobieństwa do Astona Martina DB 11, ale nie można tego traktować poważnie. Niestety to względnie tanie auto w ofercie Ferrari prześladuje pech, bo liczba dziwnych zdarzeń z nim przekracza dostępną skalę w mózgu. A to się jakieś rozbije na ulicy w Warszawie, a to inne zaklinuje się we włoskiej wąskiej uliczce. Te zdarzenia da się jeszcze jakoś wytłumaczyć, ale kasacja Romy w Palm Beach jest nie do ogarnięcia przez ludzki umysł.

Ferrari Roma 2020
Piękno w czystej postaci.

Ferrari Roma i winda to związek bez przyszłości

Warte około miliona złotych Ferrari Roma miało wyjątkowego pecha. Podczas przestawiania u dealera z parkingu podziemnego na powietrzny (lub na odwrót, zdania są podzielone) samochodu z użyciem windy, doszło do jej awarii. W konsekwencji włoski samochód wpadł do szybu windy i trzeba było dzwonić do straży pożarnej z prośbą o ratunek, bo dodatkowo okazało się, że z auta zaczęło wyciekać paliwo. Najwidoczniej w salonach włoskiej marki nie tankuje się kropelki paliwa, tak jak to ma miejsce w innych markach.

ferrari roma winda
Źródło: Straż pożarna w Palm Beach

Straż pożarna przyjechała na miejsce, odcięła zasilanie budynku i przystąpiła do wyciągania auta z szybu windy. Musiano użyć grubych łańcuchów, żeby je podnieść.

ferrari roma winda
Źródło: Straż pożarna w Palm Beach

Jest coś pięknego w tej akcji, bo żeby wyciągnąć samochód ważący około 1600 kg, należało sprowadzić 45-metrowy wysięgnik i kilka wyciągarek.

Źródło: Straż pożarna w Palm Beach

Po czterech godzinach akcji udało się wydobyć samochód. Niestety obawiam się, że już nie wróci na drogi. Upadek zapewne spowodował poważne uszkodzenia konstrukcyjne, do tego doszedł zmasakrowany tył i uszkodzenia powstałe podczas wyciągania.

ferrari roma
Źródło: Straż pożarna w Palm Beach

Zastanawia mnie tylko, co będzie z tym egzemplarzem. Czy zostanie zezłomowany, czy zostanie tanio sprzedany. Kto wie, może jakiś amerykański youtuber naprawi je, a całość udokumentuje. Mam nawet roboczy tytuł: Ferrari w cenie Skody. A nie, czekaj.

Czytaj również:

Ciśnienie w oponach – wszystko co powinieneś wiedzieć. I stosować, oczywiście

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać